Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 11 Kasım 2021

  Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki gerilemeler altcoin yatırımcısını da tedirgin etti. BTC ve altcoinlerde görülen satış dalgası yatırımcıların kafasını karıştırırken, düzeltmeye rağmen uzmanlar yıl sonu hedeflerinin geçerli olduğunu söyledi.

  11 Kasım 2021 Perşembe gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin’deki sert düşüşle birlikte tüm kripto paralarda bir satış dalgası yaşandı. Piyasa değeriyle en büyük kripto para BTC, 68 bin dolar seviyelerinden gün içinde 62 bin 800 dolar seviyelerine kadar geriledi. Atcoinlerde düşüşler daha da sertlik kazanırken, bu gelişmelere sebep olarak Çin’de Evergrande’nin iflas ettiği haberi neden oldu. 

  Bitcoin'deki sert fiyat hareketlerinin yüksek volatilite yaratması, Ekim ayında kabul edilen vadeli ETF fonlarına yaradı. ProShares Bitcoin ETF'i 400 milyon dolar ile ciddi bir hacim rakamına ulaştı. BITO adındaki fonun yükselişinde volatiliteden kaçan kurumsal yatırımcıların etkili olduğu belirtildi. 

  Dünyanın en zengin isimlerinden Jeff Bezos destekli emlak startup'ı La Haus, bölgede artan adaptasyona uymak için Btcoin ödemelerini kabul edeceğini duyurdu. Şirketin yönetim kurulu başkanı ise "Bitcoin'in geleceğin rezerv parası olacağını düşünüyoruz." açıklamasıyla dikkat çekti. 

  Altcoinlerde ise balina hareketlerini takip eden Whale Alert’e göre, anonim cüzdanlar arasında ilk önce 70 milyon dolarlık XRP hareket ettirildi. Ardından tekrar 70 milyon dolarlık XRP başka bir cüzdana aktarıldı.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, DOGE çekme işlemlerini askıya aldığını duyurdu. “DOGE ağındaki çekim mekanizmasında küçük bir sorun tespit ettik. Bu yüzden çekim işlemlerini geçici süreliğine askıya alıyoruz" açıklaması yatırımcılara panik yaşattı.

  Kripto topluluğunun yakından takip ettiği trade ustası Peter Brandt, Litecoin’in (LTC) yakında lider kripto paradan daha iyi performans gösterebileceğini söyledi. Bu açıklama özellikle son dönemde hızlı yükselen LTC yatırımcılarını sevindirdi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Güncel borsa verilerine göre BTC fiyatı yüzde 4.89 oranındaki kayıpla 64.621 dolara kadar geriledi. ETH başta olmak üzere altcoinlerdeki satış hareketleri daha da sertlik kazandı. Popüler altcoinler ortalama yüzde 5 civarında değer kaybı yaşıyor. Günün en fazla düşen altcoini yüzde 7.45 kayıpla Cardano (ADA) oldu. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle