Kripto Para

Alman turizm şirketi DOGE’u ödeme yöntemi olarak kabul etti

  Kripto paraların bir ödeme yöntemi olarak kabul görmesi, günden güne artış göstermeye devam ediyor. Almanya merkezli seyahat şirketi GetYourGuide, tercihe göre ödeme yöntemleri arasına Dogecoin’i (DOGE) ekledi.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında çok ciddi bir büyüme ile karşılaştı. 2020 yılı kripto paralar için benzersiz bir yıl olarak geride kalmıştı. Ancak 2021 yılı, ilk yarısında daha eşsiz gelişmelere sahne oldu ve olmaya da devam ediyor. Pandemi etkisi ile geçtiğimiz yıl kripto paralara duyulan ilgi, tıpkı 2017’deki gibi artmaya başlamıştı. Ardından sektöre kurumsal şirketlerin de girmesiyle birlikte, ilginin sınırları ciddi ölçüde genişledi. Kripto paralar ile ilgili atılan yenilikçi adımlar gelmeye devam ediyor.

  Kripto paralara duyulan ilgi, insanların hayatlarında kripto paralara daha fazla yer vermeye başlaması ile birlikte, çeşitli şekillerde tüketicilere hizmet veren birçok kuruluşun sistemlerine kripto paraları da eklemeye başlamasını sağladı. Artan ilgi ile birlikte artık dünyanın pek çok yerinde birçok sektörde kripto paralar birer ödeme yöntemi olarak kabul görmeye başladı. Daha önce de birçok örneği gündeme gelen kripto para ile ödeme konusunda bir adım da bu kez Almanya’dan geldi.

  Şirket ABD Pazarına Girerken Ödeme Yöntemlerine DOGE’u Ekledi

  Almanya Berlin merkezli seyahat rezervasyon şirketi GetYourGuide, 29 Haziran tarihinde bir basın açıklaması yaptı. Şirket, söz konusu açıklamasında ödeme yöntemlerine tercihe göre Dogecoin’i (DOGE) eklediklerini duyurdu. Ayrıca şirketin atmış olduğu bu adımla birlikte, şirket öte yandan ABD pazarına da girdi. Yani GetYourGuide, ABD pazarına giriş yaparken ödeme seçenekleri arasına Dogecoin’i de dahil etti.

  GetYourGuide CEO’sunun Açıklamaları

  GetYourGuide CEO’su Johannes Reck, atılan adımların ardından çeşitli açıklamalarda bulundu. Reck, DOGE yatırımcılarına, Dogecoin’leri saklamak yerine bir hatıra oluşturmak için kullanmaları konusunda tavsiyede bulundu. Johannes Reck’in konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

  Hayatımızda güzel deneyimler oluşturmak için yatırım yapmak varken neden Dogecoin’deki dalgalanmalar hakkında endişelenerek vakit kaybedelim?”

  CEO Johannes Reck, aslında bu açıklaması ile kripto para piyasasında DOGE ile ilgili teknik bir konuya da parmak basmış oldu. Stratejik bir açıklama gibi görülen bu tavsiye, halihazırda sektörde de DOGE’un spekülatif bir varlık olması konusunda gündeme getiriliyordu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle