Yerli analistten BTC hedefi: “40 bin doları görebilir”

  Kripto para piyasalarında yükseliş beklentisi yeniden gündemde! Yerli yatırımcıların da yakından takip ettiği analist Selcoin, yeni BTC hedefi ile ortalığı hareketlendirdi. Önceki günkü düşüşünü telafi eden lider kripto para birimi, Selcoin’e göre 40 bin doları görebilir!

  Önceki gün yayılan FUD söylentileri nedeniyle düşüşe geçen lider kripto para birimi bugün kayıplarını telafi etti! Bitcoin’de (BTC) güçlü bir alım isteği göze çarparken, Türk yatırımcıların yakından takip ettiği kripto para analisti Selcoin, çarpıcı BTC tahmini ile takipçilerini hareketlendirdi!

  Bitcoin 40 Bin Doları Görebilir Mi?

  Resmi Twitter hesabı üzerinden yeni bir analiz paylaşan popüler kripto para analisti Selcoin, mevcut görünüme ilişkin çarpıcı ifadeler kullandı. BTC’de yukarı yönlü sert bir hareket beklentisini paylaşan Selcoin, “Bitcoin’in içinde bulunduğu bu bölge, uzun vade zaman diliminde hep kritik oldu. Bu yüzden, buradan yukarı yönlü gelen hareketlerin çok sert olması muhtemel.” ifadeleri ile beklentisinin nedenini açıkladı.

  Olası bir sert yükseliş ardından BTC’de yeni fiyat bandının 40 bin dolar düzeylerinde olması gerektiğini söyleyen Selcoin, “Bitcoin’de 36 bin – 40 bin dolar aralığı, bir sonraki kritik eşik olacak bana göre” ifadeleri ile muhtemel hedefini paylaştı.

  “Bu Hafta Altcoin’lere Dikkat”

  Selcoin, lider kripto para birimi ile birlikte altcoin piyasasına da değindi. Bu hafta altcoin’lerde bir hareket beklediğini söyleyen analist, “Altcoin’ler adına da sanıyorum ki, bu hafta bitmesiyle yeni şeyler konuşmanın zamanı gelmiş olacak” dedi.

  Bu beklentisi ardından ETH/BTC grafiğindeki değişime atıfta bulunan Selcoin, “Tam tweet’i attığım dakikada ETH/BTC paritesi bana selam verdi sanırım. Ethereum bu noktada önemli benim için.” ifadelerini kullandı.

  Piyasalar Altcoin Rallisi Bekliyor

  Selcoin, pek çok piyasa analisti gibi yakın vadede altcoin rallisi bekliyor. Kripto para analistlerini bu beklentiye iten ise değer kazanan ETH/BTC paritesi oldu. En büyük altcoin bin 873 dolara yükselerek Ağustos ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaşurken, ETH/BTC 0,066’ya kadar yükselerek bu beklentileri destekledi. Decentral Park Capital’de portföy yöneticisi olarak çalışan Lewis Harland mevcut ETH trendini, “Şanghay güncellemesi, ETH için bir yükseliş katalizörü olarak görülüyor” ifadeleri ile değerlendirdi. İlerleyen günlerde yaklaşan Şanghay ile birlikte ETH’da yeni zirvelerin görülmesi bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle