Nervos Network (CKB) hızlı yükselişiyle dikkat çekiyor

  Kripto para dünyasında son dönemde DeFi platformlarına olan ilgi giderek artıyor. Nervos Network (CKB) ise DeFi sektörüne adımını attıktan sonra kısa sürede yükselerek yatırımcısını sevindirmeyi başardı…

  Kripto para dünyasında merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamaları, yüksek işlem ücretleri sebebiyle tartışmaların odağında yer alıyor. Bu süreçte kripto para piyasası da ölçeklendirme sorununu ortadan kaldırmak için alternatifler arıyor. Nervos Network (CKB) bu alanda rakiplerinden sıyrılarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. 

  Nervos Network (CKB) protokolü kısa sürede ciddi oranda getiri sağlayarak yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Boğa rallisinde rakiplerine fark atan protokol, aynı zamanda Çin hükümetinden de onay aldığı için sektörde popülerliğini sürdürüyor. Kripto para uzmanları da böylesine onaylı bir protokolün gelecekte daha da popülerlik kazanabileceğini vurguluyor.

  Nervos Network (CKB) İnceleme

  Blockchain projeleri arasında son dönemdeki hızlı yükselişi ile dikkat çeken Nervos Network (CKB), Çin merkezli olarak faaliyet gösteriyor. İkinci katman ölçeklendirme çözümlerini destekleyen bir prtokol olmasının yanı sıra en başından beri merkeziyetsiz finans ve varlık tokenizasyonunda çalışıyor.

  Nervos Common Knowledge Base (CKB) ağı, yüksek performanslı ikinci katman kullanılarak akıllı sözleşmeler üzerinden faaliyet gösteriyor. Kripto para kullanıcılarının da dikkatini çeken bu proje, uygulamaları desteklemek ve işlemek için sanal makine görevi üstleniyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in aksine CKB, proof of work (PoW) blockchain konsensüs motorunu kullanıyor.

  Kısa Sürede Popülerlik Kazandı

  CKB’nin motoru, ağ koşullarına yanıt olarak madencilik zorluğuna ayar çekebiliyor. Bu sayede node sayısı arttığında ya da azaldığında zorluğa göre verim ayarlaması da yapılabiliyor. Madencilere ödül olarak dağıtılan CKB, bu temel katmanda kaynak yönetimi için de yerel bir yardımcı program tokenı olarak kullanılıyor

  Kripto para dünyasının en popüler borsalarının başında gelen Binance, Nervos Network (CKB) listeleme duyurusunu yaptıktan sonra büyük bir ilgi oluştu. Kısa süre içinde merkeziyetsiz borsalar (DEX), borç verme platformları ve diğer DeFi bazlı protokoller bu projeyi destelemeye başladı. Nervos Network bu platformlardan 5 milyon dolarlık bir fon desteği görmesiyle popülerlik kazandı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle