Kripto Para

Jack Dorsey BTC desteğini göstermeye devam ediyor

  Bitcoin (BTC) destekçisi, eski Twitter CEO’su Jack Dorsey, her fırsatta Bitcoin’e olan desteği ve güvenini göstermeye devam ediyor. Dorsey, bu kez de kripto para piyasalarında çok uzun sürelerdir gündeme gelen ve tartışılan bir soruda verdiği yanıtla adından söz ettirdi.

  Kripto para piyasaları, 2009 yılında Bitcoin’in (BTC) piyasaya sürülmesinden bu yana varlığını sürdürüyor. Kripto paraların erken dönemlerinde olmasa da yaygın hale gelmeye başladığı ilk zamanlardan bu yana Bitcoin ile ilgili çeşitli tartışmalar da gündeme geliyordu. Bitcoin’in bir fiat para gibi işlem görüp görmeyeceği, Bitcoin’in altının yerini alıp almayacağı, Bitcoin’in bir değer deposu olup olmadığı gibi tartışmalar gündeme gelmeye devam ederken, bu sorulardan biri bu kez de Twitter eski CEO’su Jack Dorsey ile yeniden gündeme geldi.

  “Bitcoin Doların Yerini Alacak Mı?”

  Son dönemlerde artan küresel enflasyon ile birlikte daha sık sorulmaya başlanan “Bitcoin doların yerini alacak mı?” sorusu bir kez daha Twitter’da gündeme geldi. Dünyaca ünlü rapçi Cardi B, Twitter hesabından doğrudan bu soruyu sordu. Cardi B paylaşımında “Sizce kripto paralar gelecekte doların yerini alacak mı?” diye sordu. Bu soruya yanıt veren Jack Dorsey ise “Evet, Bitcoin bunu yapacak” sözlerini dile getirdi. Hatırlanacağı üzere Dorsey, Twitter CEO’luk görevini Bitcoin çalışmaları için bırakmıştı.

  Cardi B’nin Paylaşımına Gelen Yanıtlar

  Halihazırda Bitcoin’in en büyük destekçilerinden biri olarak tanınan Jack Dorsey’nin bu soruya verdiği yanıt birçok kişiyi şaşırtmadı. Ancak Cardi B’nin başlattığı bu diyaloğa daha sonra tanınmış bir BTC yatırımcısı olan Dennis Porter ile Dogecoin’in (DOGE) kurucu ortağı Billy Markus da dahil oldu. Porter, böyle bir durumun kaçınılmaz olduğunu iddia ederken, Markus da Dogecoin’in ABD dolarından daha istikrarlı olduğunu iddia ederek fikirlerini paylaştı.

  Jack Dorsey Kendisini Bitcoin’e ve Yeni Teknolojiye Adadı

  Cardi B’nin sorduğu soruya Jack Dorsey’nin yanıt vermesi kripto para topluluklarında çok konuşuldu. Hatırlanacağı üzere Dorsey Kasım ayı sonlarında Twitter CEO’luk görevinden istifa etmişti. Öte yandan Dorsey’nin CEO’su olduğu mobil ödeme şirketi Square de adını “Block” olarak değiştirmişti. Bu aşamadan sonra Jack Dorsey artık kendisini Bitcoin’in gelişimine ve yeni teknolojiye adadı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle