Kriptopara

3 Uzmandan Moonbeam (GLMR) Geleceği, 2022 Fiyat Tahmini

  Altcoin piyasasında adından sık sık söz ettiren Moonbeam (GLMR) coin son dönemde öne çıkan kripto para projelerinden biridir. Yerli yatırımcıların da radarına takılan GLMR coin geleceği hakkında pek çok uzmanın güncel açıklamaları ve yorumları vardır. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği 3 usta analistin Moonbeam (GLMR) coin geleceği yorumları ve fiyat tahminleri hakkında en güncel raporları bu yazımızda bulabilirsiniz. 

  GLMR Coin Geleceği 

  Moonbeam ağı, Solidity veya Vyper tabanlı akıllı sözleşmelere sahip geliştiricilerin “çoklu zincire geçmelerini” ve etkilerini Polkadot ekosistemine genişletmelerini mümkün kılmaktadır. Uzmanlara göre GLMR coin geleceğini yakından etkileyen bazı değerlendirmeler şu şekildedir: 

  • Polkadot'un blok zinciri, iş yüklerinin yeni bir katmanda sorunsuz bir şekilde paylaşılmasını sağladığı için ağa entegre olan GLMR coin fiyatındaki yükseliş hareketini destekleyebilir. 
  • Moonbeam, Substrate (Geth tabanlı bir çözüm yerine) üzerinde Ethereum benzeri bir ortam sunmaktadır. Bu, geliştiricilerin halihazırda kullandıkları araçları ve entegrasyonları kullanarak mevcut akıllı sözleşmelerini kolayca yeniden dağıtmalarını sağladığı için GLMR coin fiyatına olumlu yansıyabilir. 
  • Popüler borsalarda listelenen GLMR coinin daha fazla yatırımcıya ulaşması halinde gelecekte yüksek fiyat seviyelerine çıkabilir.

  GLMR Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Anonim kripto para analistlerinin grafik yorumlarken kullandıkları Keltner kanalı, mum çubuklarının üstündeki veya altındaki oynaklığı ölçerek trend yönlerini belirlemede popüler bir teknik analiz göstergesidir. GLMR coin için Keltner Kanalı sinyallerinden, fiyatın tabandan kanalın ilk yarısında konsolide olması nedeniyle GLMR fiyatının bazı günlerde yükselişe geçebileceği görülmektedir. Bununla birlikte, uzun vadede olumlu sinyaller takip edilmektedir. 

  Öte yandan Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı satılan veya aşırı satın alınan varlıkları çıkarmak için son fiyat değişikliklerinin büyüklüğündeki nispi momentumu ölçer. Anonim kripto para analistleri GLMR coin grafiğinde RSI değerinin 30 ile 50 arasında olduğu için nötr bir eğilim gösterdiğini işaret etmektedir. Bu yüzden GLMR coin yatırımcıları piyasada işlem yapmadan önce net bir fiyat hareketi beklemelidir.

  GLMR Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Moonbeam (GLMR) kripto para projesi, Polkadot üzerinde Ethereum uyumlu bir akıllı sözleşme parachainidir. Moonbeam, Substrate tabanlı bir ortamda Solidity projeleri oluşturmak veya yeniden dağıtmak için popüler Ethereum geliştirici araçlarını kullanmayı kolaylaştırmayı hedeflemektedir. Projenin yerel kripto para birimi GLMR coin sayesinde Ethereum'un Web3 RPC'sini, hesaplarını, anahtarlarını, aboneliklerini, günlüklerini ve daha fazlasında işlemler yapılabilir. 

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  Moonbeam projesinin kullanım alanları şu şekilde özetlenebilir:

  • Moonbeam aracılığıyla geliştiriciler, mevcut Ethereum DApp'lerini Polkadot'a taşıyabilir veya tanıdık Ethereum geliştirme araçlarını kullanarak yeni izinsiz merkezi olmayan uygulamalar (dApp'ler) oluşturabilirler. 
  • Ayrıca Moonbeam'deki kullanışlı araçlar, ön uç dApp'ler zincirler arasında hareket ettirildiğinde minimum değişiklik olmasını sağlar. 
  • Moonbeam'i kullanarak, Ethereum geliştiricileri Ethereum ağının giderleri ve kısıtlamaları nedeniyle ölçeklenebilirlik zorluklarını aşma imkanı bulabilirler.

  GLMR Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Moonbeam, sadece bir Ethereum geliştirici uygulamasından çok daha fazlasıdır olduğu için GLMR coin fiyatında yükseliş beklentisi devam etmektedir. Ethereum uygulamalarının daha kullanılabilir hale gelmesi için son derece uzmanlaşmış bir parachain olan Moonbeam platformu, zincir içi yönetişim, stake etme ve zincirler arası entegrasyonlar gibi ek özelliklerle temel Ethereum özellik setini genişletmektedir. Bu sayede GLMR coin gelecek vaat eden projeler arasında gösterilmektedir.

  GLMR Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Moonbeam, 2019 yılında Pure Stake'den Derek Yoo tarafından başlatıldıktan sonra kısa sürede geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşmayı başarmıştır. Kripto para uzmanları tarafından da desteklenen Moonbeam projesinin yerel kripto para birimi GLMR coin son derece güvenilirdir. GLMR coin yatırımı yapmak isteyenlerin herhangi bir sıkıntı yaşamadan popüler borsalardan bu altcoini satın almaları mümkündür. 

  GLMR Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Moonbeam, Substrate (Geth tabanlı bir çözüm yerine) üzerinde Ethereum benzeri bir ortam sunduğu için diğer projelerden farklılaşmaktadır. Ayrıca Moonbeam ağı, Solidity veya Vyper tabanlı akıllı sözleşmelere sahip geliştiricilerin "çoklu zincire geçmelerini" ve etkilerini Polkadot ekosistemine genişletmelerini kolaylaştırmaktadır. Polkadot parachains ağını kullanan Moonbeam projesi bu sayede BTC ve ETH zincirleri arasında köprü kurarak kripto para sektörüne işlevsellik kazandırmaktadır. 

  GLMR Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  GLMR coin avantajları şunlardır:

  • Moonbeam ağı sayesinde geliştiriciler, yeniden yazmaya veya yeniden yapılandırmaya gerek kalmadan mevcut Solidity akıllı sözleşmelerini hemen kullanabilir.
  • MetaMask, Hardhat, Waffle, Remix ve Truffle gibi popüler araçlarla eksiksiz bir Web3 RPC uç noktası seti kullanımı sağlamaktadır.
  • Moonbeam ile etkileşim kurmak için mevcut Ethereum H160 hesapları ve ECDSA imzalarını kullanılabilir. 
  • Moonbeam'de halihazırda inşa edilen mevcut kehanetleri, köprüleri, cüzdanları ve diğer araçları kullanma imkanı tanımaktadır.
  • Moonbeam, Polkadot Parachains ile Ethereum ve Bitcoin gibi diğer zincirler arasında köprüler aracılığıyla entegrasyon ve bağlantı sağlar.

  GLMR coin dezavantajları şunlardır:

  • GLMR coin diğer kripto para projeleri gibi yüksek volatilitesi nedeniyle riskli bir yatırım tercihidir. 
  • Polkadot ağı ile entegre edilebildiği için bu ağda yaşanan problemler GLMR coin fiyatını olumsuz etkileyebilir. 
  • Geliştiricilerin alternatif projeleri tercih etmesi durumunda GLMR coin talebinde azalma meydana gelebilir. 

  GLMR Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Kripto para alım satım platformlarından GLMR coin al-sat emirleri vermek son derece basittir. GLMR coin yatırımı yapabilmek için bu kripto para birimini listeleyen şu popüler borsalardan birinde hesabınızın olması yeterlidir:

  • Binance
  • Gate.io
  • Huobi Global
  • KuCoin
  • Kraken
  • Bybit
  • OKX
  • MEXC
  • ZB.com
  • Tokocrypto
  • Crypto.com Exchange
  • WazirX
  • XT.com
  • BKEX
  • Pionex
  • CoinEx
  • HotBit

  GLMR Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Yerli yatırımcılar, GLMR coin al-sat işlemlerinden önce piyasada maksimum kazanç elde edebilmek için uzmanların tavsiyelerine uymaktadır. Kripto para topluluğunda geçmiş dönemde başarılı tahminleri ile ünlenen 3 usta analistin GLMR coin güncel fiyatı hakkında paylaşmış oldukları son tahmin raporları şu şekildedir: 

  • Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği CoinQuora ekibine göre 2022 yılında Moonbeam (GLMR) coin fiyatı önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerine benzer bir seviyeye ulaşmış olacaktır. 2022 itibarıyla, ortalama 3.38 dolar fiyat beklentisi olan usta analistler, herşeyin yolunda gitmesi durumunda, Moonbeam'in maksimum fiyatının 2022’de 3.81 dolara kadar çıkabileceğini tahmin etmektedir.
  • Technewsleader analistlerinin raporunda, yükseliş eğilimi devam ederse, GLMR coin fiyatının 2022'nin sonunda 5,51 dolara ulaşacağı vurgulanmaktadır. Ayrıca 2022'nin ilk yarısı 4,57 dolara kadar hızlı bir büyüme göstermesi beklenmektedir. Ardından yükseliş yavaşlayacak, ancak usta analistlere göre fiyatta büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan ortaklıklar ve 6 dolara ulaşan gelişmeler, fiyat açısından oldukça iyimser görülmektedir. 
  • Price Prediction uzmanları GLMR coin geçmiş fiyat verilerine ilişkin derin teknik analizimiz sonuçlarını paylaşmıştır. Buna göre, 2022 yılında Moonbeam fiyatının minimum 3.49 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin edilmektedir. Ayrıca GLMR coin fiyatı, ortalama 3.59 dolar işlem fiyatı ile maksimum 4.04 dolar seviyesine kadar çıkabilir. 

  Sonuç

  Moonbeam, Polkadot üzerinde Ethereum uyumlu bir akıllı sözleşme parachaini olarak 2019 yılında kurulmuştur. Moonbeam ağının temel amacı, Substrate tabanlı bir ortamda Solidity projeleri oluşturmak veya yeniden dağıtmak için popüler Ethereum geliştirici araçlarının kullanımını basitleştirmektir. Projenin yerel kripto para birimi GLMR coindir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle