Kripto Para

Dogecoin balinası Robinhood yeni dijital cüzdanını çıkardı!

  Hisse senedi alım satım platformu Robinhood, kripto yatırımcılarına daha fazla hitap edebilmek adına “Robinhood 3” adını verdiği yeni kripto para cüzdanını tanıttı. Metamask ve Coinbase gibi girişimlere doğrudan güçlü bir rakip olarak ortaya çıkan Robinhood’dan gelen bu hamle, Dogecoin yatırımcıları için oldukça ilgi çekici. Zira Robinhood, tek başına dolaşımdaki DOGE’nin yaklaşık üçte birini elinde tutuyor! 

  Son dönemde gelirleri dramatik bir düşüş yaşayan ve çare için daha fazla kripto alanına giriş yapan hisse senedi alım satım platformu Robinhood, yeni dijital Web3 cüzdanını çıkardı. Bir önceki girişimin aksine bu kez “Robinhood 3” adı verilen dijital cüzdan, NFT depolama ve çevrimiçi pazarlara bağlanabilme gibi yeteneklere sahip olacak. 

  Bir Önceki Sürüm Oldukça Eksikti

  Robinhood tarafından piyasaya sürülen yeni cüzdan ilk değil! Şirket, daha önce dijital bir cüzdan çıkarmış, kullanıcılarının önemli bir kısmı bu ürünle ile blockchain’e ulaşsa da eksik yetenekleri nedeniyle ürün yeterince ilgi görmemişti. Önceki cüzdan Ethereum tabanlı hizmetlerin entegrasyonlarına sahip değildi ve bu nedenle NFT’lere destek verilmesine izin vermedi. Bir önceki cüzdanın işlevleri sadece Bitcoin, Bitcoin Cash, Dogecoin, Litecoin, Ether, Bitcoin SV ve Ether Classic gibi varlıklarla sınırlandırılmıştı.

  Yeni sürümde ise NFT’ler ilk kez depolanabilecek ve çevrimiçi pazarlara bağlanma opsiyonu kullanıcılara sunulacak. Robinhood, yeni hamlesi ile birlikte Coinbase ve MetaMask gibi girişimlerin doğrudan rakibi olmayı başardı. Uluslararası pazarda satışa çıkacak olan cüzdan için bekleme listesi oluşturulması ardından satışın başlayacağı ise kamuoyu ile paylaşıldı.

  Robinhood Kurtuluşu Blockchain’de Arıyor!

  Robinhood, hisse senedi alım satım platformu olarak önemli bir ivme yakalamış fakat son dönemde işler şirket için pek yolunda gitmemişti. Geçtiğimiz yıl işleri oldukça yavaşlayan Robinhood’un gelirleri 31 Mart’ta yıllık %43 düştü. Hisse senetleri ise Ağustos ayında %70’ten fazla düşerek halka arzından bu yana en büyük geri çekilmeyi yaşadı.

  Gelir ve kullanıcı büyümesini artırmak adına çalan alarm zilleri sonrası harekete geçen şirket, önce hisse senedi alım ve satım saatlerini yükselterek işe başladı. Daha sonra kripto cüzdanı girişimlerine başlayarak daha geniş bir kitleye ulaşmayı hedefliyor. Robinhood ayrıca, elinde tuttuğu DOGE Coin ile de sektörün en çok konuşulanları arasında!

  Robinhood 41.05 Milyar DOGE Tutuyor!

  Dogewhalealert verilerine göre Robinhood, tuttuğu DOGE ile en büyük balina konumunda! Yakında tarihli bir Twitter paylaşımında Robinhood uygulamasının şu anda toplam 41.051.656.733 DOGE tutuyor. Toplam DOGE arzının %30,94’üne karşılık gelen bu tutar ise 3334959 ve 1699275 adresli iki cüzdanda saklanıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle