Köpek temalı coin yatırımı kumardan farksız – Michael Saylor

  Geçtiğimiz yılın ikinci yarısında “ilk kez kripto para yatırımı yapan halka açık şirket” unvanını alan MicroStrategy şirketinin CEO’su Michael Saylor, piyasalarda kripto paralara ve özellikle Bitcoin’e (BTC) verdiği destekle tanınıyor. Saylor, bu kez Dogecoin (DOGE) ve diğer köpek temalı coin’leri hedefe alarak gündeme geldi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2021 yılında çok ciddi değer artışları ile karşılaştı ve geçtiğimiz aylarda defalarca rekor kırdı. Bitcoin’in yükselişi genel anlamda kripto para piyasasını etkiledi ve piyasa büyük bir değer artışı ile karşılaştı. BTC’nin ve piyasaların bu denli ciddi değer artışları ile karşılaşmasının arkasındaki en büyük etken ise kurumsal yatırımcıların kripto para yatırımı yapmaya başlamış olması yer alıyordu. Bu kulvarda, ilk adımı atan MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, BTC desteğini açıkça gösterirken, bu kez köpek temalı coin’leri eleştirerek gündeme geldi.

  Piyasaların en ünlü Bitcoin destekçilerinden biri olan Michael Saylor, daha önce birçok kez BTC desteğini açıkça gösterdi. Saylor bu tutumu ile daha önce birçok kez Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ile benzetildi. Ünlü CEO, 4 Temmuz tarihinde katıldığı bir programda köpek temalı olarak da bilinen şaka coin’lerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Saylor söz konusu programda “Eğer yeterli paranız varsa Dogecoin gibi spekülatif varlıklarla kumar oynayabilirsiniz.” sözlerini dile getirdi.

  “Vegas’ta Rulet Oynamaktan Farksız”

  Michael Saylor, Dogecoin (DOGE) gibi şaka coin’lere yatırım yapmanın, Vegas’ta rulet oynamaktan farksız olduğunu düşünüyor. Saylor’ın işaret ettiği bu coin’lerin arasında Dogecoin, Shiba Inu (SHIB) ve Baby Doge Coin (BABYDOGE) gibi varlıklar yer alıyor. Saylor’un bir dönem aynı paydada buluştuğu Elon Musk, bu konuda fazlasıyla iyimser bir tavır sergiliyor. Bu nedenle Musk’ın, Saylor’ın bu sözlerine bir yorum yapıp yapmayacağı merakla bekleniyor.

  Saylor Bu Yatırımları Etik Dışı Bulmuyor

  Söz konusu fikirlerini NorthmanTrader’dan Sven Henrich’in programında dile getiren Saylor, her ne kadar bu coin’leri yatırım yapmayı kumar olarak değerlendirse de bunlara yatırım yapmanın etik dışı olmadığını da düşünüyor. Saylor, insanların ailelerini maddi anlamda zor duruma sokmadıkları sürece küçük miktarlar ile köpek temalı coin’lerin alınabileceğini düşünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle