Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 10 Nisan 2021

  Uzun bir süredir konsolidasyon sürecinde olan ve beklenen yükseliş hareketini gösteremeyen Bitcoin (BTC) fiyatı yeniden yukarı yönlü hareketine başladı. BTC dışında altcoin piyasasında da sert düzeltme hareketinden sonra çabuk toparlanma görüldü. Altcoinlerde de yükseliş devam derken kripto para piyasasının toplam değeri yeniden 2 trilyon dolar seviyesinin üzerine çıktı. 

  10 Nisan Cumartesi günü itibarıyla Bitcoin ve önde gelen altcoin fiyatlarında yaşanan değişimleri özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) uzun bir süredir yatırımcıların beklediği yükseliş hareketlerinden uzak bir grafik çiziyordu. Yatay bir seyirde sıkışan Bitcoin nihayet 60 bin doların üzerine çıkmayı başardı. BTC’de bu yükseliş hareketini destekleyen gelişmelerin başında ABD merkezli kripto para yatırımcılarının alımlara hız vermesi yer aldı. 

  ABD borsalarının sağlık, sanayi ve tüketici hizmetleri sektöründeki hisselerin öncülüğünde alıcılı kapanması Bitcoin’deki risk iştahını yükseltti. Piyasalardaki pozitif havadan etkilenen Bitcoin de uzun süredir kıramadığı 60 bin direncini kırarak 61 bin 300 dolar seviyesine kadar yükseldi. Dünyaca ünlü hedge fonu Thirdpoint’in  Bitcoin’e yatırım yaptığının ortaya çıkması ve dev teknoloji firması Meitu’nun BTC alımlarını hızlandırması da piyasalardaki olumlu havayı destekledi.

  Altcoinlerde de yükseliş hareketleri dikkat çekti. Kripto para veri analiz firması Santiment, blockchain verilerinin Ethereum piyasası için boğa sinyali verdiğini duyurması yatırımcıların iştahını kabarttı. Son dönemde Ripple ile SEC arasındaki menkul kıymet davasında olumlu sonuçların gelmesi de XRP fiyatını uçuran gelişmelerden oldu. Ayrıca Binance Coin (BNB) önceki kayıplarını telafi ederek hızlı yükselişini sürdürdü. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri 

  10 Nisan Cumartesi günü kripto para borsalarından gelen güncel verilere göre BTC fiyatı en yüksek 61 bin 300 dolar, en düşük 57 bin 900 doları gösterdi. Bitcoin fiyatında yüzde 3.51 oranında yükseliş yaşanması yatırımcıların yüzünü güldürdü. Altcoin piyasasında ise en değerli 20 kripto para birimi içinde hemen hemen hepsi yükseliş yaşadı.

  Günün en çok kazandıran kripto para birimi son 24 saatte yüzde 28’den fazla değerlenen XRP oldu. BNB fiyatında yüzde 8 oranında artış yaşanırken bir süredir hareketsiz kalan Stellar (XLM) fiyatında yüzde 13’ten fazla değer artışı görüldü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle