Kriptopara

En çok kazandıran 10 Popüler kripto para birimi

  Kripto para sektörü 2020 yılındaki yükselişini, 2021 yılına da taşımayı başarmış durumda. Sektör, Bitcoin’in başını çekmiş olduğu rallide, her geçen gün büyümeyi sürdürdü. Böylelikle yatırımcılar önemli miktarlarda kar elde ettiler. Yazımızda, son dönemde yatırımcılara en çok kazandıran kripto paralardan söz edeceğiz.

  En Çok Kazandıran Kripto Paralar 2021

  Dogecoin

  Dogecoin, son ayların en çok yükselen yıldızlarından bir tanesi oldu. Bir “meme coin” olarak bilinen Doge, yaşadığı büyük yükselişle oldukça önemli gelirler sağlamış oldu. 

  Dogecoin’in yükselmesindeki en büyük sebeplerden bir tanesi, Elon Musk’ın Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımlar olarak görülüyor. Musk, Dogecoin ile ilgili attığı her tweet ile, DOGE’un değerinin adeta tavan yapmasına vesile oldu. Varlık bir ara %800 oranında bir artış yaşadı. 

  DOGE, genellikle dalgalı bir yapıda yer alsa da, yine de zaman zaman oldukça iyi paralar kazandırıyor. Elon Musk, geçtiğimiz günlerde oğlu için DOGE aldığını açıklayarak, yine varlığın değerinin yükselmesinde önemli pay sahibi olmuştu.

  Dogecoin’in yükselmesinde, Elon Musk haricinde farklı bir gelişme daha yaşandı. Reddit platformunda yer alan bir ekibin, çeşitli varlıklara yüklenmesi ile beraber, insanlar önemli gelirler elde etmeye başladılar. İlk etapta Gamestop hisselerine yüklenen ve geleneksel finans sektöründe büyük ses getiren bu ekip, DOGE için de aynı uygulamayı gerçekleştirerek adından söz ettirdi. Dogecoin, bu sayede büyük bir artış yaşadı. 

  DOGE, aslında çok değerli bir kripto para olmamasına karşın, topluluk için büyük bir anlam taşıyor.

  Güncel verilere göre DOGE fiyatını görmek için şuraraya tıklayabilirsiniz.

  AVAX

  Avalanche ağının yerel tokenı olan AVAX, önemli gelişim gösteren kripto paralardan bir tanesi oldu. Ava Labs tarafından ortaya çıkarılan kripto, piyasaya sürüldüğünden beri, hızlı bir biçimde değer kazanmaya devam etti. 

  2021’in ilk günlerinden günümüze kadar %1850 oranında yükselen AVAX, yatırımcılarına büyük bir gelir kazandırdı. 

  AVAX’ın bu denli yükselmesindeki en büyük sebeplerden birisi de Pangolin Exchange oldu. Pangolin Exchange, tıpkı Uniswap gibi AMM modelini kullanan bir borsa olarak karşımıza çıktı.Üstelik bu borsa Avalanche ağını kullanıyor. Böylelikle AVAX kullanımı da önemli ölçüde artmış oldu. 

  Avalanche ağı, merkeziyetsiz varlıkların çalışabilmesi için ölçeklenebilen bir proje olarak ortaya çıktı. Oldukça hızlı bir biçimde işlem gerçekleştirebilen bu ağ, Bitcoin ve Ethereum ağlarına kıyasla çok daha hızlı çalışıyor. 

  BAKE

  Son zamanların yükselen yıldızlarından bir tanesi de BAKE oldu. Bake, Binance’te listelenmesinin ardından, hızlı bir biçimde büyümeyi sürdürdü. Varlık, patlama yaşayarak 0.40 dolar seviyelerinden 3 dolara kadar yükselerek büyük bir sükse yaratmayı başardı. 

  BAKE token, BakerySwap’in yerel tokenıdır. BakerySwap, tıpkı Uniswap gibi çalışır. BakerySwap’in amacı, Uniswap’ten daha hızlı ve daha ucuz bir platform olmaktır. 

  Bake, Binance Smart Chain üzerinde faaliyet gösteriyor. Son zamanlarda BSC oldukça ön plana çıkmış durumda. Hatta işlemlerin sayısı, zaman zaman Ethereum’u dahi geride bırakıyor. Bu nedenle BSC ağı üzerinde çalışan kripto paralar da değerleniyor. 

  CAKE

  CAKE de oldukça önemli bir şekilde gelir sağlayan tokenlar arasında yerini aldı. PancakeSwap’in yerel tokenı olan Cake, son zamanlarda oldukça önemli yükselişler sağlayarak yatırımcılarını sevindirmeyi başardı. Cake, uzun vadede kullanıcılara oldukça önemli gelirler elde ettirebilir. 2021 yılının ilk günlerinden bu yana değerini arttırmaya büyük bir hızla devam ediyor. Cake yılbaşından bu yana 20 kattan fazla artış göstermeyi başardı.  

  CAKE de tıpkı BAKE gibi Binance Smart Chain üzerin de faaliyet gösteren kripto paralar arasında yer alıyor. Binance Smart Chain her geçen gün popülerliğini arttırıyor. 

  1INCH

  Kripto para sektörünün yükselen bir diğer yıldızı da 1INCH token. Binance üzerinde listelenmesinin ardından %1400’lük bir artış sağlayarak dikkatleri çeken 1INCH, yine aynı isimli borsanın yerel tokenı olarak karşımıza çıkmıştır. 

  Apple’ın kurucu ortaklarından Steve Wozniak’ın da destek verdiği bir kripto para olan 1INCH, 2021 yılı içerisinde yükselişini aynı hızda sürdürebilir. 

  1inch yaklaşık 2 hafta önce de bir airdrop düzenledi. Kullanıcılara 83 milyon dolar değerinde 1inch token dağıtıldı. 

  AAVE

  AAVE, kripto paraların borç alınmasına ve borç verilmesine yarayan bir protokoldür. Kullanıcılar, likidite havuzlara para yatırarak, faiz geliri elde etme fırsatına sahip olurlar. 

  AAVE de, son zamanlarda yatırımcılara oldukça önemli kazançlar sağlayan bir kripto paradır. AAVE Şubat’ın ortasına gelindiğinde 500 doların üzerine çıkmıştır. Şimdilerde varlık gerilemiş olsa da, bu yükselişle beraber %800 civarında bir artış gerçekleştiği görülüyor. Aave de yatırımcılarına en çok kazandıran kripto paralar arasında yer aldı. 

  Güncel Aave fiyatını şuradan görebilirsiniz.

  Elrond

  Elrond, Proof of stake algoritmasını kullanan bir blok zinciri platformudur. 2018 yılında projenin Mainnet’i çalıştırılmaya başlanmıştır. Elrond’un temel amacı, özel donanımlara ihtiyaç duymadan, ortalama bir PC üzerinde ağın çalıştırılabilmesidir. 

  Elrond da son ayların yükselen yıldızlarından bir tanesidir. Varlık son 3 ay içerisinde değerini 20 kat civarında arttırmayı başarmış ve yeni bir ATH seviyesi belirlemiştir. Elrond daha sonra diğer kripto paralar ile birlikte bir düzeltme yaşamış olsa da, ivmesini yukarıya çevirecek potansiyele hala sahip. 

  Binance Coin

  Binance borsasının kripto parası olan Binance Coin (BNB) son zamanların en çok yükselen kripto paraları arasında yerini almıştır. 200 milyon arzı bulunan BNB, ilk etapta Ethereum blok zincirinde piyasaya sürülmüş olsa da daha sonra Binance Smart Chain’e geçmiştir. 

  BNB, Kasım ayının sonlarında, 28 dolar civarında yer alırken, 19 Şubat’ta 342 dolara kadar yükselmeyi başarmıştır. Bu da 10 kattan fazla bir yükselişe işaret eder. 

  Binance’in işlem hacmi olarak, dünyadaki en büyük kripto para borsası olması nedeniyle, BNB de oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu durum da doğal olarak BNB’nin değerinin yükselmesinde etkili olmuştur. Kripto paraların başlattığı ralli de, BNB’nin her geçen gün daha fazla değer kazanmasını sağlıyor. Varlığın değerinin ilerleyen aylarda da yükselmesi hiç de sürpriz olmayacak. 

  The Graph

  Blockchain verilerini kolay bir biçimde düzenleme adına ortaya çıkan bir proje olan The Graph, kısa zamanda popülerlik kazandı ve yatırımcılarını sevindirdi. The Graph 0.2599 dolarlık bir fiyattan, birkaç ay içerisinde 2.58 dolar seviyelerine yükselmeyi başarmıştır. 

  Projenin yapısından ötürü, ağın daha fazla kullanılacağı ve tokenın değerinin de artacağı düşünülüyor. 

  UniSwap

  Bu senenin yükselen değerlerinden bir tanesi olan Uniswap, otomatik piyasa yapıcı olarak çalışan bir kripto para borsasıdır. Uniswap borsasının yerel tokenı olan UNI de oldukça hızlı bir biçimde değerini arttırmıştır. 

  Uniswap, son üç ay içerisinde %1000 civarında bir artış göstermiş ve yatırımcılarını sevindirmiştir. Uygulamanın popülerliği düşünüldüğünde, Uniswap’in değerini arttırması son derece olası görünüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle