BTC piyasalarında ayıların ayak sesleri

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yeni rekorların gelmesi, yatırımcıları tedirgin ediyor. Uzmanlar, 124 yıllık trend verilerine göre Bitcoin’de “ayı piyasası başlangıcı” uyarılarında bulunuyor…

  Geçtiğimiz gün rekor kırarak tüm zamanların en yüksek seviyesini geliştiren Bitcoin fiyatında yatırımcıların yüzü gülüyor. Buna rağmen bazı yatırımcılar, yükselen fiyatların sert düşüşe gebe olmasından dolayı endişeli bekleyişlerini de sürdürüyor. Pek çok Bitcoin yatırımcısı, belirli bir seviyeden sonra Bitcoin fiyatında sert düşüşler yaşanmasını bekliyor.

  Yatırımcılar, Bitcoin alımında zirveden alım yapmamak için temkinli hareket ediyor. Kripto para uzmanları, Bitcoin ile ABD hisse senedi piyasasının birlikte hareket etmesine dikkat çekiyor. Nitekim piyasalarda risk iştahının yükseldiği bu dönemlerde Bitcoin ve Dow Jones borsası birlikte yükseliş hareketine girdi.

  Bitcoin Piyasasında Düşüş Sinyalleri

  Ünlü analist Alessio Rastani, son analizinde Dow Jones ile ilgili “ayı piyasası yaklaştı” uyarıları yaptı. Bu açıklamaların ardından kripto para topluluğu, bu durumun Bitcoin (BTC) fiyatını etkileyip etkilemeyeceğini merak etmeye başladı. Sosyal medyada 300 binden fazla abonesi bulunan ve analizleri binlerce kişi tarafından takip edilen Rastani’nin açıklamaları büyük dikkat çekti. 

  Deneyimli analist Rastani’ye göre Dow Jones 124 yıllık yükselen kanalın tepe noktasına çok yakın bir konumda yer alıyor. Analist, üst banda çok yaklaşılmış olduğunu gözler önüne serse de 2021 yılında ayı piyasasının geleceğini düşünmüyor. Mevcut trend uzun yıllardan gelen bir trend olduğu için bunun üst noktasına tam olarak çıkılması uzun zaman alabiliyor. Analist, Dow Jones’ta 33500 seviyelerinin görülmesi durumunda tehlike çanları çalacağını söylüyor.

  Bitcoin Fiyatı Olumsuz Etkilenebilir

  Kripto para topluluğunun da yakından takip ettiği uzman isim, Dow Jones ile Bitcoin (BTC) piyasası arasındaki ilişkiye de ayrı bir parantez açıyor. Rastani, son günlerde Dow Jones ile korelasyon halinde olan Bitcoin’in de bu durumdan etkilenebileceğini düşünüyor. Dow Jones üzerinde oluşacak satış baskısının Bitcoin’i olumsuz etkileyebileceği ifade ediliyor. Bitcoin yatırımcıları bu sebeple zirve sayılabilecek noktalardan yatırım yapma endişesine kapılıyor. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle