1 saat içinde 12 bin BTC soğuk cüzdanlara çekildi

  Bitcoin (BTC) 7 Mayıs tarihinde gün içinde bir ralli yakaladı ve yükselişe geçti. Bitcoin’in gün içindeki bu yükselişi sırasında Coinbase borsasından yüklü miktarlarda Bitcoin çekim işlemleri yapıldı. Bu işlemler, büyük oyuncuların Bitcoin desteğinin arttığını gösteriyor.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 7 Mayıs tarihinde gün içinde değer artışları elde etti. Bitcoin fiyatının yükselişe geçtiği sırada Coinbase borsasından yüklü miktarlarda çekim işlemleri yapıldığı tespit edildi. Glassnode verilerine göre bu tarihte Coinbase emir defterlerinden 12 bin 354 adet Bitcoin çekildi. Bu, işlemin gerçekleştiği sıradaki BTC fiyatı ile ortalama 694 milyon dolara denk geliyor. Yapılan yüklü çekim işlemleri, büyük oyuncuların Bitcoin’e verdiği desteğin arttığını gösteriyor.

  ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, 2021 yılında sık sık Bitcoin alımlarının yapıldığı borsa oldu. Kişisel cüzdanlara 10 bini aşan sayılarda Bitcoin aktarmak daha önce rastlanmamış miktarlar değil. Ancak yine de insanların Bitcoin’lerini kolayca satabilecekleri bir yerden soğuk cüzdanlarına çekmesi, uzun vadede Bitcoin saklama isteğini gösteriyor. Bybt verilerinde, Coinbase Pro üzerindeki BTC bakiyesinin Şubat ayında 810 bine yaklaştığı, 5 Mayıs itibariyle bu seviyenin 640 bin seviyesine kadar gerilediği görülüyor.

  Moskovski’ye Göre İşlemlerin Arkasında Hangi Yatırımcıların Türü Anlaşılamaz

  Kripto para piyasalarının ünlü analisti Lex Moskovski, bu gibi işlemlerin arkasında hangi tür yatırımcıların olduğunu anlamının bilinmeyeceğini düşünüyor. Analiste göre bu işlemleri bireysel ya da küçük grup halindeki yatırımcılar da gerçekleştirmiş olabilir, kurumsal yatırımcılar da gerçekleştirmiş olabilir. Moskovski, Coinbase borsasından çıkan Bitcoin’ler içinse “Kurumsal olsun ya da olmasın, bu hala çok önemli bir çıkış” yorumunu dile getirdi.

  Rafael Schultze-Kraft Rcap Değerlerine Dikkat Çekti

  Geride bıraktığımız haftada Glassnode kurucu ortağı Rafael Schultze-Kraft, Bitcoin’in gerçekleşmiş piyasa değerinde (Rcap) de benzer şekilde yoğun satın almaları işaret eden artışları vurguladı. Rcap, ele alınan coin’in en son hareket ettiği fiyata dayalı piyasa değeri ölçüsüdür. Bu sayede Pcap, piyasanın genel yapısı ve yatırımcıların duyarlılığı hakkında bilgi verir. Schultze-Kraft 7 Mayıs tarihli Twitter paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Gerçekleşmiş piyasa değeri verileri üzerinden Bitcoin’e benzeri görülmemiş para girişi tespit edildi.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle