Kripto Para

MicroStrategy için varsa yoksa BTC: Yüzde 13 büyüme!

  Yaptığı Bitcoin (BTC) yatırımları ile kripto para piyasalarına yön verenlerden biri olan dev teknoloji şirketi MicroStrategy, ilerleyen dönemlerde de Bitcoin yatırımı yapabilir. MicroStrategy CEO’su Mcihael Saylor, bu konudaki kararlılıklarını şirketin ikinci çeyrek duyurusunda gösterdi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 16 Aralık 2020’de 20 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Bu kritik seviyeyi aştıktan sonra çok ciddi değer artışları elde eden BTC, daha sonra Nisan ayında 65 bin dolara kadar yükseldi. BTC bu süreçte elde ettiği ciddi değer artışlarının her ne kadar büyük bir kısmını Mayıs ayında geri vermiş olsa da birçok kişi ilerleyen dönemlerde onun tekrar yükseleceğine inanıyor. Bitcoin’in bu yükselişlerinde daha önce kurumsal şirketlerin yatırımı büyük pay sahibi olmuştu.

  Kurumsal şirketlerden gelen yatırımlar sayesinde hem dünyada popülaritesini artıran hem de değer artışları yaşayan BTC için bu alanda ilk adımı da dev teknoloji şirketi MicroStrategy atmıştı. Geçtiğimiz yılın ikinci yarısında, ilk kez kripto para yatırımı yapan şirket MicroStrategy olmuştu. Bu yatırımlar sayesinde BTC’nin değerlendiği dönemlerde hisse değerlerini de artıran MicroStrategy şirketi, BTC değeri düştüğünde de aslında ciddi bir darbe almış oldu. Ancak şirketin Bitcoin’e olan güveni daha önce de olduğu gibi, bir kez daha gündeme geldi.

  MicroStrategy’nin Bitcoin’e Güveni Tam

  MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, şirketin 2021 yılı ikinci çeyrek duyurusunda Bitcoin’e olan güvenlerini ve desteklerini bir kez daha yineledi. Daha önce Saylor bir açıklamasında, MicroStrategy’nin BTC fiyatından ve piyasa gidişatından bağımsız olarak BTC yatırımı yapmaya devam edeceğini duyurmuştu. Saylor, bu konudaki kararlılıklarını bir kez daha gösterdi. 2. çeyrek duyurusunda Michael Saylor şu ifadelere yer verdi:

  “Dijital varlık stratejimizin sonuçlarından memnun olmaya devam ediyoruz. İleriye dönük olarak, dijital varlık stratejimizi sürdürmeyi düşünüyoruz.

  Şirket Yüzde 13’lük Büyüme Bildirdi

  MicroStrategy şirketi Ağustos 2020’den bu yana BTC alımları yapmaya devam ediyor. 2. çeyrek duyurusunda şirket, bir önceki yılın aynı dönemine göre %13,4 oranında artış bildirdi. Şirketin 2021 yılı 2. çeyrek geliri 125,4 milyon dolar olarak kaydedildi. Şirketin elinde 105 binden fazla Bitcoin bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle