Ünlü milyarder: Bitcoin para birimi olarak kendini kanıtladı

  Kripto para yatırımcılarının tanıdığı isimlerden olan Ray Dalio, Bitcoin’in finansal değeri konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Konferansta söz alan ünlü milyarder “BTC para birimi olarak kendini ispatladı” dedi…

  Bitcoin (BTC) Texas A&M’nin öncülüğünde kripto para ve Bitcoin konferansı düzenlendi. Kripto para sektörünün önde gelen temsilcilerinin ve ünlü simalarının katıldığı bu konferansta Ray Dalio da konuk olarak bulundu. Önde gelen hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio, Bitcoin’den övgü dolu ifadelerle bahsetti.

  Bitcoin, kendisini emsal değeri olan bir para birimi olarak ispatladı.” diyen Ray Dalio, lider kripto para biriminin kullanıcılarına güven verdiğini söyledi. Bitcoin’in hiçbir zaman hack saldırısına uğramadığını ve bu yüzden benimsenmesinin giderek artacağını aktardı. Ünlü milyarderin bu açıklamaları kripto para topluluğu tarafından ilgi ile takip edildi.

  Yatırımcılara Önemli Tavsiyeler

  Bitcoin konferansına katılan ünlü milyarder Ray Dalio, kripto para yatırımcılarına dikkat çekici tavsiyelerde bulundu. Kendisi de Bitcoin yatırımcısı ve destekçisi olarak bilinen Dalio, yatırımcıların tek bir varlığa odaklanmalarının yanlış olduğunu öne sürdü. Bunun yerine yatırımcılara portföylerini çeşitlendirmeleri gerektiğini söyleyen ünlü milyarderin açıklamaları geniş yankı uyandırdı.

  Devlet tahvilleri ve nakit ile ilgili eleştirilerine yenilerini ekleyen Dalio, yatırımcılar için şu tavsiyelerde bulundu: “Yatırımcılar tek bir varlığa odaklanmamalı. Portföyünüz üzerinde çeşitlendirici bir etkisi olacak varlıklara yönelebilirsiniz. Devlet tahvilleri ve nakit varlıkları elinizde tutmamalısınız.”

  Bitcoin Benimsenmesi Artıyor

  Kripto para dünyasının yakından tanıdığı Ray Dalio dışında söz konusu konferansa katılan çok sayıda yüksek profilli Bitcoin destekçisi de öne çıktı. Bitcoin Texas A&M’nin öncülüğünde gerçekleştirilen konferansta risk kapitalisti Tim Draper ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor yer aldı.

  Ayrıca risk kapitalisti Tim Draper, Dallas Federal Rezerv Bankası’ndan Rob Kaplan ve hedge fon yöneticisi Bill Miller de konuk oldu. Sektörün ünlü isimlerinin bir araya geldiği konferansta Bitcoin’in ana akımda ve kurumsal dünyada benimsenmesinin arttığı vurgulandı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle