BTC ne zaman yükselişe geçecek? Kritik seviye belli oldu

  Kripto para yatırımcıları Bitcoin (BTC) yükseliş hareketini beklerken ünlü analistlerden dikkat çeken paylaşımlar geliyor. FxPro analistleri, BTC’de rallinin başlaması için kırılması gereken direnç seviyesini açıkladı.

  En büyük kripto para birimi BTC, ekim ayına hızlı başlamasına rağmen hareketin devamını getiremedi. Global ekonomik gelişmelerin etkisiyle zaman zaman sarsılan BTC yine de güçlü görünümünü koruyor. Son olarak İsrail-Hamas gerilimiyle birlikte kripto paralarda artan satış baskısına rağmen BTC’de ciddi bir gerileme görülmedi.

  Opsiyon piyasasındaki hareketlilikler BTC’nin gideceği yönü tayin etme konusunda önemli ipuçları sunuyor. Nitekim son geri çekilmeyle birlikte BTC’de 100 milyon doların üzerinde değere sahip long pozisyonları tasfiye olmuştu. Bu süreçte BTC 27 bin 200 dolar seviyesine kadar gerileyip burada destek buldu.

  BTC’de Kritik Direnç Seviyesi Fiyatlanıyor

  BTC’deki güçlü görünüm altcoin piyasasına ters şekilde yansıdı. BTC’nin 27 bin 500 dolardaki desteği koruması, ETH ve XRP’de yüzde 3, SOL’da ise yüzde 5 oranında kayıp yaşattı. Yatırımcılar piyasadaki belirsizlik ortamında ünlü analistlerden gelen açıklamalara odaklandı. FxPro analistleri, BTC grafiğini yorumlayarak bir sonraki muhtemel hareketi değerlendirdi.

  Teknik açıdan BTC’nin yükseliş trendinde kalmaya devam ettiğini hatırlatan uzmanlar, 200 günlük hareketli ortalamada dirence takıldığını söyledi: “Tüm gözler BTC’nin 200 günlük hareketli ortalama olan 28 bin doların üzerinde başarılı bir şekilde konsolide olup olamayacağına çevrildi.” Analistler önümüzdeki günlerde BTC’de görülebilecek kritik seviyelerle ilgili uyarılarda bulundu.

  BTC’de İlk Hedef 29.500 Dolar

  Eğer FxPro analistlerinin işaret ettiği bu hareket gerçekleşirse BTC fiyatında 29 bin 500 dolara kadar hızlı bir yükseliş gerçekleşebilir. Coindesk’e röportaj veren analistlerin bu beklentisi kripto para yatırımcılarını heyecanlandırmaya yetti. Lider kripto para birimi BTC 27 bin 500 doların üzerinde tutunma savaşı veriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle