BTC ne zaman yükselişe geçecek? Ünlü analist kritik seviyeleri açıkladı

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki yatay görünüm yatırımcıların dikkatinden kaçmıyor. Uzun bir süredir yatay seyreden BTC tahmini yapan ünlü analist Michael van de Poppe, lider kriptoda yükseliş eğilimi olduğunu söyledi. BTC güçlü bir direnç seviyesinin altında kalmasına rağmen yükselişe hazırlanıyor olabilir.

  Kripto para piyasasında yatırımcıların büyük bir çoğunluğu yükseliş beklerken, uzun süredir beklenen ivme henüz gelmedi. BTC fiyatı kritik 30 bin dolar direncinin altında fiyatlanmaya devam ediyor. Deneyimli kripto para analisti Michael van de Poppe, yatırımcıların merakla beklediği BTC grafiğindeki son durumu analiz etti.

  Daha önceden başarılı tahminleriyle adını duyuran Michael van de Poppe, BTC’nin geleceğinden umutlu konuştu. Kısa vadede yükseliş eğilimi gösteren BTC için kritik seviyeleri veren analistin bu yorumu yatırımcıları heyecanlandırdı. Michael van de Poppe, BTC için yükseliş rallisinin 30 bin dolar seviyesinin üzerinde bir fiyattan başlayabileceğini düşünüyor.

  BTC Dip Seviyedeyken Alım Yapılmalı

  Kripto para uzmanı, BTC fiyatında 29 bin 700 doların altında kaldığı süre boyunca konsolidasyonun devam edeceği konusunda yatırımcıları uyarıyor. Michael van de Poppe ayrıca gündemdeki spot BTC ETF onayının piyasa için bir katalizör olacağını söyledi. Uzmana göre SEC’in bu başvuruları onaylamasıyla birlikte BTC uçuşa geçecek. Bu yüzden yatırımcıların dip seviyeden mümkün olduğunca çok miktarda BTC alım yapması gerektiğini belirtiyor.

  BTC’de 12 Bin Dolar Senaryosu Mümkün Mü?

  Michael van de Poppe’un bu pozitif yorumları kripto para yatırımcılarının kafasında bazı soru işaretleri bıraktı. Bazı analistlerin öne sürdüğü BTC’de 12 bin dolar fiyat seviyesi beklentisini yorumlayan usta analist bu senaryonun gerçekçi olup olmayacağını sorguladı. Analiste göre özellikle BlackRock’ın spot BTC ETF başvurusu ve ödeme devi PayPal’ın stablecoin piyasaya sürmesinden sonra BTC’de 12 bin dolar altına düşüş beklentisi yeniden gözden geçirilmeli.

  Usta analist Michael van de Poppe, kripto para piyasası “Market Cap” rakamının 1.23 trilyon dolardan 1.5 trilyon doların üzerine çıkabileceğini iddia etti. Analist, kripto para piyasasının Kasım 2022’den bu yana yükseliş trendini koruduğunu belirterek büyük ralliler için fazla zamanın kalmadığını söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle