Kripto Para

Binance’tan yeni bir rekor: BSC ağında 13 milyon işlem!

  Kripto para takip platformu Wu Blockchain hesabının paylaştığı verilere göre, işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ta yeni bir rekor kırıldı. Binance’in merkezsiz Blockchain platformu Binance Smart Chain’de (BSC) kırılan bu rekor, borsa için yeni bir kilometre taşı olarak kaydedildi.

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Nisan 2019 döneminde Binance Smart Chain (BSC) platformunu kullanıcılarının hizmetine sundu. BSC, özellikle Ethereum (ETH) ağındaki yüksek işlem ücretleri ve ölçeklendirme sorunlarından dolayı, kullanıcıların 2020 yılında yoğun olarak tercih etmeye başladığı bir adres oldu. BSC, Binance Chain (BC) ile paralel bir şekilde çalışan bir Blockchain hizmeti sunuyor. Platformun en büyük avantajının ise işlem hızı olduğu biliniyor.

  BSC Üzerinde 1 Günde Neredeyse 13 Milyon İşlem Gerçekleştirildi

  Kripto para takip platformu Wu Blockchain’in Twitter üzerinden duyurduğu habere göre BSC’deki günlük işlem sayısında 28 Temmuz tarihinde bir rekor kırıldı. Gelen açıklamaya göre BSC üzerinde kırılan işlem sayısı rekorunun etkileri arasında, son dönemlerde piyasada görülen yukarı yönlü hareketlenmeler olabilir. 28 Temmuz tarihinde Wu Blockchain verilerine göre BSC üzerinde yapılan işlem sayısı 12 milyon 924 bin 72 olarak kaydedildi.

  BSC, ETH Karşısında Güçlenmeye Devam Ediyor

  Yine Wu Blockchain’in haberine göre aynı tarihte Ethereum zincirinde ise 1 milyon 300 bin 283 işlem, HECO üzerinde 866 bin 365 bin işlem ve Polygon üzerinde de 5 milyon 903 bin 411 işlem gerçekleştirildi. Wu Blockchain’in Twitter üzerinden paylaştığı habere gelen yorumlarda, BSC için belirtilen satının çok yüksek olduğuna vurgu yapıldı. Kripto para ekosisteminden birçok kişi, diğer platformlarda işlem yapanların BSC’ye geçmesi durumunda, ETH’nin BSC karşısında duramayacağını belirtti.

  Binance Borsasında Değişim Rüzgarları

  Binance borsası son dönemlerde daha çok, çeşitli ülkelerden gelen inceleme ve soruşturma haberleri ile gündeme geliyordu. Binance üzerindeki düzenleyici baskıları her geçen gün artış gösterirken, Binance da bu duruma karşı bünyesinde değişime giderek önlem alma yolunda ilerleyeceğini sinyallerini verdi. Bu değişimin ilk adımlarından biri olarak da örneğin geçtiğimiz günlerde Binance, yeni kullanıcıları için kaldıraç oranlarını %20’ye kadar düşürmüştü.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle