BTC konsolidasyon yükselecek mi? Hedef fiyat belli oldu

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) hızlı yükselişine 9 Kasım’da ara vermişti. Kritik direnç seviyesi olan 38 bin doları test ettikten sonra geri çekilen BTC’de yükseliş eğilimi sürüyor.

  Lider kripto para birimi BTC spot ETF başvurularının onaylanacağı yönündeki spekülasyonlar ile hızlı yükselmişti. Son ayların en yüksek seviyesi olan 38 bin doları test ettikten sonra satış baskısıyla karşılaşan BTC’de son durum merak ediliyor. Uzmanlar, BTC’nin bu dirence takılmasına rağmen yükseliş trendinin devam ettiğini söylüyor.

  BTC grafiğine bakıldığında kazançlar 38 bin dolarda durdurulmuş olsa da sonraki satışlarda derinlik oluşmadı. Analistler, bu durumu fiyat konsolidasyonu sürecinde kalıcı “dipten satın alma” talebi şeklinde yorumladı. Özetle, BTC bir sonraki yükseliş hamlesi için enerji depoluyor olabilir.

  BTC Fiyatı Olası Kırılmada 40 Bin Doları Aşabilir

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı analistlerden Alex Kuptsikevich, BTC’nin son dönemdeki hareketlerini değerlendirdi: “BTC büyük bir sıçrama kaybetti ve 37.8 bin dolarlık üç haftalık üst dirence ulaştı. Yoğunlaşan satışlar fiyat yükselişlerini engelliyor ancak geri çekilmeler azalıyor, bu da yükseliş eğiliminin arttığını ifade ediyor.” FxPro’nun ünlü analistinden gelen bu açıklamalar BTC’de yükseliş bekleyen yatırımcıları heyecanlandırmaya yetti.

  Standart Chartered’ın piyasa teknisyeni Charles D. Kirkpatrick, bir varlığın grafiğinde yükselen üçgenlerin sona ermesiyle çoğunlukla yükseliş başladığını söyledi. Bu durumda önceki yükseliş trendi genişlemiş oluyor ancak bu teori daha çok geleneksel piyasalarda işliyor. Kuptsikevich ise olası bir yükselen üçgen kırılması halinde BTC fiyatının 40 bin doları aşacağını söyledi.

  Ünlü Analist BTC’de 45 Bin Doları Hedefledi

  Kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport araştırma ve strateji başkanı Markus Thielen ise BTC tahminini 45 bin dolar olarak açıkladı. Analistlerin takip ettiği verilere göre BTC son 8 aydır aralık ayında kaydettiği ortalama yüzde 12 kazançla yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Dönemsel eğilimlerin BTC’de yükseliş trendini sürdürdüğünü hatırlatan Thielen fiyat hedefinin 45 bin dolar olduğunu söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle