Kripto Para

ICP coin efsanesi sürüyor: En değerli 8. kripto para oldu!

  Kripto para yatırımcılarının son dönemde dikkatini çeken projelerden Internet Computer (ICP) hızlı yükselişini sürdürüyor. Son günlerde artan taleple birlikte ICP, piyasa değerine göre en değerli 8. kripto para birimi olmayı başardı…

  Altcoin piyasasında köpek temalı iki kripto para birimi Dogecoin ve Shiba Inu kripto krallığında liderlik için savaşırken beklemedikleri gelişmelerle karşılaştı. Gizliden harekete geçen Internet Computer (ICP), popüler altcoinler arasında en hızlı yükselen proje olmasıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. 

  Altcoin projesi, kripto para dünyasında piyasa değerlemesine göre yapılan sıralamada en değerli 8. kripto para olarak sahnedeki yükselişini sürdürdü. En basit tanımı ile İnternet Bilgisayarı anlamına gelen Internet Computer (ICP), altcoin yatırımcılarının da radarına takıldı. 

  Internet Computer (ICP) Dikkat Çekiyor

  Günümüzde bilinen internet ağının fütüristik bir alternatifi olarak hizmet etmek için kurulan kar amacı gütmeyen Dfinty Vakfı tarafından çıkartıldı. Internet Computer (ICP), piyasaya sürüldükten sonra dev şirketlerden de azımsanmayacak seviyede ilgi gördü. Blockchain üzerine inşa edilen yeni tanıtılan merkezi olmayan kripto para birimi ICP token fiyatı da hızla değer kazandı.

  Dogecoin ve Shiba Inu’dan farklı olarak ICP, katılımcılar tarafından Dfinity’nin özelleştirilmiş Network Nervous System (NNS) üzerinde staking işlemleri için kullanılabilir. Bu yüzden kullanıcılarına azımsanmayacak seviyede faydalar sunma özelliği ile dikkat çeken ICP, son dönemde hızlı yükseliş rallisi ortaya koydu.

  Merkeziyetsiz İnternet İçin Faydalı 

  ICP, kripto para piyasasında öne çıkan Bitcoin ve Ethereum projelerinin ardından sektörün en büyük üçüncü buluşu olarak ün kazandı. Blockchain mucitleri internetin web 2.0 olarak bilinen mevcut durumunda gelecekte büyük değişiklikler yaşanmasını bekliyor. Facebook, Google ve Amazon gibi yalnızca birkaç şirketin internet alanının yaklaşık yüzde 70’inde hakimiyet uygulamasına karşılık çıkartıldığı biliniyor. 

  Dfinity’nin merkezi olmayan internetinin piyasaya sürülmesinden dev şirketlerin de fayda sağlaması bu kripto para birimine olan talebi arttırıyor. İnternet dünyasında antivirüslere, güvenlik duvarlarına, VPN’lere ve her türlü merkezi DNS hizmetine ihtiyaç kalmaması amacını taşıyan proje değerini giderek yükseltiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle