Kripto Para

Ripple patronundan SEC eski başkanına sert tepki!

  2021 yılında SEC davası ile sarsılan XRP kripto para biriminin arkasındaki şirket Ripple, tartışmaların odağı haline geliyor. Son olarak yatırımcıların yakından tanığı Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, eski SEC başkanına çattı…

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile kripto para sektörü arasındaki gerilim tırmanmaya devam ediyor. SEC tarafından 2021 yılı başında davalık olan Ripple şirketinden yeni açıklamalar geldi. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC eski başkanı Jay Clayton tarafından yayımlanan bir makaleyi sert dille eleştirdi. 

  Son dönemde hızlı yükseliş hareketleri ile yeniden taraftar toplamaya başlayan XRP kripto para biriminin arkasındaki şirket olan Ripple ilgi çekiyor. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Clayton tarafından kaleme alınan makalenin şaşırtıcı derecede ironik olduğunu ifade etti. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği bu ismin açıklamaları, kripto para basını dışında sosyal medyada da çok konuşuldu. 

  “Görevdeyken Kriptoları Boğdu”

  Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, SEC eski başkanı Jay Clayton’ın başkanlık koltuğunda otururken kripto paralara karşı takındığı tutumu unutmadıklarını söyledi. Son dönemde adından sık sık söz ettiren Clayton, kripto paralara karşı daha ılımlı bir tavır takınarak olumlu yorumlar yapmaya başlamıştı. Garlinghouse, bu değişimin son derece ironik olduğunu dile getirdi. 

  Ripple patronu, Clayton’ın yaptırım eylemi ile sektörü boğmayı sürdürdüğünü söyledi: “Mr.Clayton görevdeyken kripto endüstrisini boğdu. Şimdi de hükümeti teknolojinin benimsenmesini kolaylaştırmaya çağırıyor.” Bu açıklamalar XRP yatırımcıları başta olmak üzere tüm kripto para topluluğu tarafından büyük beğeni topladı. 

  XRP’nin Geleceği Merak Konusu 

  SEC eski başkanı Jay Clayton, kurumdaki görevinin ardından kripto para odaklı iki şirkette danışmanlık görevine getirildi. Şimdi de kripto paralarla ilgili çalışmalara başlayan Clayton sektör temsilcileri tarafından eleştirilmeye devam ediyor. 

  Clayton geçtiğimiz günlerde konuk olduğu bir yayında SEC ile Ripple arasındaki davaya ilişkin açıklama yapmayı reddetmiş ve tepki toplamıştı. SEC, yıl başında Ripple’a açtığı davanın ardından XRP kripto para birimi hızla değer kaybetmişti. Pek çok kripto para borsası bu davayla birlikte XRP’yi delist ettiğini duyurmuştu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle