Kripto Para

Meksikalı milyarderden “BTC al, fiattan uzak dur” tavsiyesi

  Bir Latin Amerika ülkesi olan Meksika’nın en zengin insanlarından biri olan ve 14 milyar dolarlık serveti bulunan Ricardo Salinas Pliego, yeni yıl mesajında yatırımcılara seslendi. Ünlü milyarder, söz konusu mesajında yatırımcılara Bitcoin (BTC) alma tavsiyesi verirken, fiat paralardan da uzak durma tavsiyesinde bulundu.

  Kripto para piyasaları Aralık 2020’de Bitcoin’in (BTC) 20 bin dolar barajını aşması ile birlikte çok ciddi bir ralliye başladı ve bu ralli Mayıs ayına kadar devam etti. Ardından piyasalar durgun bir seyre geçmiş olsa da 2021 yılı genelinde kripto para piyasaları çok ciddi değer artışlarıyla karşılaştı. 2022 yılına sayılı günlerin kaldığı dönemlerde yatırımcılar, 2022 yılında piyasaların nasıl şekilleneceğini önceden öngörebilmek istiyor ve bu nedenle de analist yorumlarına yöneliyor. Bu alanda yatırımcılara bir tavsiye de bu kez ünlü bir milyarderden geldi.

  Ricardo Salinas Pliego: Fiat Paradan Uzak Durun

  Meksika’nın en zengin insanlarından biri olan, ülkede akaryakıt sektöründen medyaya, finansal hizmetlerden telekomünikasyona ve perakende dükkanlara kadar birçok alanda faaliyet gösteren şirketlerin sahibi olan Ricardo Salinas Pliego, yeni yıl mesajında yatırımcılara seslendi. Yaklaşık 14 milyar dolarlık serveti bulunan Pliego, yayınladığı yeni yıl mesajında yatırımcılara ve takipçilerine, yeni yılda Bitcoin almalarını tavsiye etti. Pliego ayrıca yatırımcılara, fiat para birimlerinden de uzak durmaları tavsiyesinde bulundu.

  Pliego’nun Açıklamaları

  Twitter’da 1 milyona yakın takipçisi olan Pliego, fiat paradan uzak durma tavsiyesinde bulundu ve paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Dolar, Euro, yen hiç fark etmez, fiat paralardan uzak durun. Çünkü fiat para, kağıttan ve yalanlardan oluşan sahte paradır. Merkez bankaları şu anda, tarihte bastıklarından daha fazla para basıyorlar. Bitcoin’e yatırım yapın.”

  Daha Önce de Benzer Açıklamalarda Bulunmuştu

  Ünlü milyarder, daha önce de Bitcoin ile ilgili benzer açıklamalarda bulunmuştu. Hatta 2021 boğa sezonu gelmeden daha önce likit portföyünün %10’luk bölümünü Bitcoin’e ayırdığını açıklayan Pliego, bu açıklaması ile piyasalarda ve sosyal medyada çok ses getirmişti. Ayrıca ünlü milyarder, aynı dönemde likit portföyümüm kalan kısmının da değerli metallerde olduğunu açıklamıştı. Ricardo Salinas Pliego, Meksika’nın 3. ve dünyanın de 173. en zengin insanı olarak gösteriliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle