13 Temmuz’da GBTC kilitleri açılacak! Analistler yorumladı

  Kripto para topluluğunda yaklaşık 1 haftadır Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) yatırım ürünlerinin kilidinin açılması konuşuluyor. 13 Temmuz tarihinde 6 aydır kilitli olan bu varlıkların serbest kalması piyasayı nasıl etkileyecek?

  Kripto para dünyasını Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) yatırım ürünlerinin heyecanı sardı. Bir süredir analistlerin ve kripto para topluluğunun dilinden düşmeyen olay için tarih netleşti. 13 Temmuz’da yaklaşık 6 aydır kilitli olan Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) yatırım ürünleri kilidi açılıp satışa sunulacak.

  Kurumsal kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği GBTC, yatırımcılara Bitcoin’e doğrudan ulaşabilme imkanı sunan bir araç olmasıyla tercih ediliyor. GBTC, kripto para piyasasının popülerliğinde ve gelişmesinde önemli bir rol üstleniyor

  Kurumsal Yatırımcıların Tercihi GBTC

  Genellikle kripto para yatırımı yapmak isteyen yüksek net değerli yatırımcılar, (dev bankalar, kurumsal firmalar ve milyarder girişimciler) GBTC tercihinde bulunuyor. GBTC sayesinde bu yatırımcılar, kripto para borsaları ile uğraşmak zorunda kalmadan, piyasaya maruz kalma yeteneğine ulaşabiliyor.

  JP Morgan Chase ekibinin deneyimli stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, GBTC kilidinin açılması hakkında şunları söyledi: “Haziran ve Temmuz aylarında altı aylık kilitlenme döneminden çıkan GBTC hisselerinin satışı, Bitcoin için rüzgar olacak. Ama uzun vadede düşüş eğilimi devam edecek. Uzun vadeli momentum teslimiyet sinyali vermeden önce fiyatın 25 bin dolar seviyesine gelmesi gerekecek.”

  Analistlerden GBTC Değerlendirmesi 

  GBTC etkisinin yeterli olmayacağını düşünen analist Lark Davis şu değerlendirmeyi yaptı: “Ne yapıyorum ben? Düzenli olarak Bitcoin satın alıyorum ve manipülatörler yüzünden Temmuz ayı sonlarında düşüş olursa daha fazla satın alacağım. Sadece otur ve adamlarımı sakinleştir! Bu Wall Street köpekleriyle yatma, yoksa pire kaparsın!”

  Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) yatırım ürünlerinin mevcut değeri 19 milyar dolar seviyesine kadar ulaşmış durumda. William Clemente ise BTC piyasası hakkında şu yorumu yaptı: “Başka bir BTC dip sinyali. SSR, yalnızca 2018 kapitülasyon, Mart 2020 çöküşü, Eylül 2020 ve şimdi sırasında alt bandın altına düştü.” Ünlü analist BTC fiyatında bu seviyelerden bir daha düşüş yaşanmayacağını söyledi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle