Usta analist BTC’den emin: “Hazırlanın, yükseliyoruz”

  Kıdemli kripto para analisti Tone Vays, piyasalara yönelik son değerlendirmesinde umutlu konuştu! Piyasalar için olumlu görüş paylaşan usta isim, özellikle lider kripto para birimi için iyimser yorumlarda bulundu.

  Yılbaşından bu yana yükseliş isteği ile son 9 ayın kaybını telafi etmeyi başaran lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeniden 28 bin dolar düzeylerinde seyrediyor. 29 bin dolardan ret yemenin ardından güçlü duruşunu koruyan Bitcoin’de piyasaların yakından tanıdığı bir isim “yükseliş” beklentisini bugün takipçileri ile paylaştı!

  “Konsolidasyonlar Trendlerin Devam Habercisidir”

  Kripto para yatırımcılarının isabetli analizleri ile yakından takip ettiği veteran analist Tone Vays, mevcut BTC görünümü yorumladı. Konsolidasyon sürecini olağan olarak gören ve konsolidasyonun ardından trendin yukarı devam edeceğini düşünen Vays, “Konsolidasyonlar, trendlerin devam etmesine yol açma eğilimindedir” ifadelerini kullandı.

  Düşüncesini Mayıs 2022’de verdiği örnekle destekleyen analist, “Bunu burada Mayıs 2022’de gördük. Büyük bir düşüşün ardından gelen konsolidasyon başka bir büyük düşüşe yol açtı.” ifadelerini kullandı. Analist, mevcut konsolidasyon sürecinin 28 bin doların hemen yakınında gerçekleştiğini hatırlatarak düzeltmenin devamını yükseliş olarak öngördü.

  “Ne Kadar Sürerse, Kırılma O Kadar İyi Olacak”

  Düşüş örneğinden yola çıkarak Bitcoin’in yükseleceğini düşünen Vays, 27 bin 500 ila 28 bin 500 dolar arasındaki konsolidasyon sürecini olumlu değerlendiriyor. Vays, “Şimdi yeni bir aralığımız var ve bakalım şimdi aralığın tepesine doğru mu gideceğiz?” diye söze başlarken, “Burada iyimserim ve bu konsolidasyonun iyi olduğunu düşünüyorum. 27 bin 500 ile 28 bin 500 dolar arasında ne kadar çok zaman geçirirsek, kırılma o kadar iyi olacak” ifadeleri ile görüşünü açıklıyor.

  Aylık göstergelere baktığında Bitcoin’in yükselmesi gerektiğini söyleyen Vays, “Bitcoin’de çok ilginç bir dönemdeyiz. Aylık göstergelere bakın. Temel aylık göstergeler RSI, MACD ve CMF… Süper yükselişte. RSI biraz aşırı ısınıyor. Ancak bunun dışında süper yükselişteler.” ifadeleri ile uzun soluklu bir ataktan bahsediyor.

  Kripto Varlık Fonlarında Dönüş Emareleri Görülmeye Başladı!

  Son haftalarda yüklü çıkışların yaşandığı kripto paralara dayalı fonlarda sonunda dönüşler başladı! Uzun bir fon çıkışı ardından geçtiğimiz hafta, Temmuz 2022’den bu yana en büyük seviyede girişler kaydedildi. Geçtiğimiz hafta itibariyle kripto varlık yatırım ürünlerine 160 milyon dolar net giriş kaydedilirken, 6 aylık çıkış sonunda gerçekleşen bu güçlü giriş yüzleri güldürdü. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle