BTC için hangisi daha olası? 20 bin mi, 100 bin dolar mı?

  Kripto para piyasalarının popüler analistlerinden, emtia stratejisti Mike McGlone, 13 Haziran tarihinde Twitter üzerinden Bitcoin (BTC) ile ilgili tahmin ve yorumlarını paylaştı. McGlone’a göre Bitcoin 2021 yıl sonunda 100 bin dolar seviyesinin üzerine çıkacak. McGlone, Bitcoin’in 100 bin dolar seviyesini hedeflemesi için sayısız işaret barındırdığını iddia etti.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yaklaşık 1 aydır Mayıs ayı ortalarında yaşadığı sert düşüşler ve bir türlü kurtulamadığı fiyat aralığı ile anılıyordu. Bitcoin’in 30 bin dolara kadar geriledikten sonra 40 bin doları hedeflemesi ancak bir türlü bu seviyeye gelememesi, birçok kişinin Bitcoin için artık boğa koşusunun sonlandığı fikrini ortaya atmasına neden olmuştu. Genellikle aşağı yönlü gelen tahminler, Bitcoin’in son günlerde yukarı yönlü hareket etmesi ile birlikte tekrar güncellenmeye başladı.

  McGlone’un Fiyat Beklentisi 100 Bin Dolar

  Bloomberg analisti ve emtia stratejisti Mike McGlone, aslında Bitcoin fiyatı ile ilgili düşüncelerinde değişiklik yapmış biri isim değil. Ancak yukarı yönlü gelen Bitcoin fiyat tahminlerine katılan bir isim de McGlone oldu. Kripto para piyasalarının tanınan analisti McGlone, 13 Haziran tarihli Twitter paylaşımında BTC fiyatının 100 bin dolara ulaşabileceğini öne sürdü. McGlone’a göre Bitcoin 100 bin dolar hedefi için sayısız işaret barındırıyor ve 2021 sonunda BTC bu seviyeye ulaşacak.

  McGlone’a Göre BTC Yükseliş Sinyalleri Veriyor

  Bitcoin, son günlerde Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın yapmış olduğu olumlu açıklamalar ile yeniden yükseliş eğilimine girdi ve 14 Haziran tarihinde 40 bin doların üzerini test etmeyi başardı. McGlone, bu yükselişten bir hafta önce Bitcoin’in 20 bin dolara gerileme ihtimalinin, 40 bin dolara yükselme ihtimalinden daha düşük olduğunu ifade etmişti. Bu yükselişi doğru bir şekilde ön gören McGlone şimdi ise BTC grafiğinin yükseliş sinyalleri verdiğini iddia ederek gündeme geldi.

  Analiste Göre 100 Bin Dolar İhtimali 20 Bin Dolar İhtimalinden Güçlü

  Mike McGlone Twitter paylaşımında Bitcoin için 30 bin dolar seviyesinin “indirimli fiyat” seviyesi olarak ele alınması gerektiğini ifade etti. Ayrıca ünlü analist “2021 yılında 100 bin dolarlık fiyat yetersiz” başlığı ile paylaştığı grafikten yola çıkarak şu ifadelere yer verdi:

  Bitcoin fiyatı için 20 bin mi, yoksa 100 bin dolar mı? Trend yukarı yönde.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle