“BTC Kahini” korkutan BTC tahminini paylaştı

  Lider Bitcoin (BTC) Nisan ayında 65 bin dolar sınırına kadar yükselerek tüm fiyat beklentilerini de artırdı. Birçok kişi bu aşamadan sonra BTC’nin 100 bin dolara doğru yükseleceğini düşünüyordu. Ancak BTC tam tersini yaptı ve 30 bin dolara kadar geriledi. “Bitcoin Kahini” Peter Brandt, bunun üzerine korkutan senaryo btc tahminini paylaştı.

  Bitcoin (BTC) 16 Aralık 2020’de, 2017’de kırdığı 20 bin dolar rekorunun üzerine çıkarak piyasadaki büyük rallinin fitilini ateşledi. Bu aşamadan sonra Bitcoin birçok kez rekor kırdı ve son olarak Nisan ayında 64 bin 895 dolar ile tüm zamanların rekorunu tazeledi. Bitcoin’in bu seviyeden sonra 100 bin dolar seviyesine çıkacağı beklentileri oluştu. Ancak Bitcoin, rekor seviyesinden sonra fiyat düzeltmesi yaşadı. Bu düzeltmenin “standart rekor sonrası düzeltme” olduğu düşüncesi piyasada hakimken, Bitcoin Mayıs ortasında büyük çöküş ile 30 bin dolara kadar geriledi.

  Brandt Büyük Düşüşü Haftalar Öncesinde Doğru Tahmin Etmişti

  Bitcoin’in piyasayı ters köşe yapması, piyasada paniği de alevlendirdi. Kripto para sektöründe birçok kez Bitcoin’in hareketini önceden doğru tahmin eden Peter Brandt, bu düşüşü de haftalar öncesinden doğru tahmin etmişti. Bu nedenle kendisine “Bitcoin Kahini” denen Brandt, düşüş sonrası yaptığı yorumda kullanıcılara dikkatli olmaları konusunda çağrıda bulundu. Kahin, özellikle de büyük düşüş sonrası Bitcoin’den yeni rekor bekleyenlere yönelik uyarılarda bulundu.

  Brandt %20’lik Daha Düşüş Payı Olabileceğini İma Etti

  Brandt Twitter üzerinden paylaştığı yorumlarında Bitcoin’in son 10 yıllık fiyat performansına dikkat çekti. Brandt, BTC’nin bir kez bile %50’lik bir düşüş sonrası bunun %70’e kadar çekilmediği dönem olmadığını vurguladı. Yani Brandt, aslında BTC’den bir %20’lik daha düşüş beklediğini göstermiş oldu. Bunun yanı sıra Brandt, %50 ve üzerinde düşüş olan bir dönemden, yalnızca 7 ay sonra yeni bir ATH olmadığını da dile getirdi. Birçok uzman ve analist 2021 bitmeden BTC’nin rekor kırmasını bekliyor. Brandt ise bu düzlemdeki kişilere imalı bir cevap vermiş gibi gözüküyor.

  Eğer Brandt’in işaret ettiği gibi BTC %20’lik daha bir geri çekilme yaşarsa, BTC 20 bin dolar fiyatına kadar düşebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle