BTC düşerken ünlü analistten korkutan tahmin: BTC fiyatı 12 bin dolar olacak!

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında düşüş yaşanırken yatırımcılar piyasadaki son gelişmeleri tedirgin bir şekilde izliyor. Lider kripto para birimi BTC 29 bin dolar seviyelerinden işlem görürken ünlü analistten dikkat çeken bir açıklama geldi. Crypto Capo BTC’de 12 bin dolar seviyesini işaret etti.

  Kripto para piyasası yeni haftaya düşüş hareketiyle başladı. ABD Merkez Bankası FED’in faiz kararını açıklayacağı haftada yükselmesi beklenen Bitcoin tam tersi yönde düşüş yaşıyor. Uzun bir süreden sonra 29 bin dolar seviyelerine kadar gerileyen BTC yatırımcılarını tedirgin etti. Kripto para sektöründeki düşüşün devam edebileceği yönündeki son gelişmeler yakından takip ediliyor.

  BTC’de bugünkü düşüş hareketi birçok kripto para yatırımcısını sektörden uzaklaştırmaya başladı. Yaklaşık 1 aydır akümüle olan BTC’nin aşağı yönlü hareketi yükseliş bekleyenleri ters köşe yaptı. Geçen sene boyunca devam eden kripto kışında yatırımcıların en çok takip ettiği isimlerden biri Crypto Capo isimli anonim analist oldu.

  Crypto Capo’da Korkutan BTC Senaryosu

  Bugüne kadar pek çok başarılı tahminde bulunan Capo kısa sürede geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşmıştı. Uzun bir süredir kripto paralarda düşüş beklentisini yineleyen ünlü analist, bugünkü gerilemenin ardından yine sahneye çıktı. Bu hafta itibarıyla Bitcoin’de beklediği büyük düşüş trendinin başladığını vurgulayan anonim analist BTC fiyatında 12 bin dolarlı seviyelere işaret etti.

  Bitcoin 12 Bin Dolara Kadar Düşecek

  Sosyal medya hesabından paylaşımlar yapan BTC Bitcoin fiyatında 30 bin dolar seviyesinin üzerinde satış yaşandığı için boğaların güç kaybettiğini belirten analist “Benim görüşüme göre Bitcoin’de 30 bin doların üzerinde yüklü satışlar oluyor. Balinalar özellikle 31 bin dolar seviyesinde yüklü miktarda BTC satışı yaptı.” ifadelerini kullandı. Capo’nun bu paylaşımı sosyal medyadaki kripto para yatırımcıları arasında gündem oldu.

  Yeni haftaya düşüş hareketiyle başlayan BTC için korkutan senaryoyu açıklayan Crypto Capo paylaşımın devamında şunları söyledi: “İlk düşüş teyidi 29,500 doların net bir şekilde kırılması oldu. Ana düşüş teyidi ise 25 bin doların altında gelecek. 25 bin doların kırılımı ile 12 bin dolara gerçek düşüş başlayacak.” En büyük kripto para birimi BTC’nin 12 bin dolar seviyelerine düşüp düşmeyeceği yatırımcılar arasında tartışma yarattı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle