Kriptopara

THETA Geleceği Ne Olur? 5 Analistten Fiyat Tahmini

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde barındırdığı özellikleri ile dikkatleri çeken ve birçok yatırımcının potansiyel olarak gelecek gördüğü THETA Coin için yatırımcıların araştırmaları devam ediyor. THETA geleceğine ilişkin hazırlanan rehber yazımızdan uzman değerlendirmelerine ve 5 analist ekibinin THETA Coin fiyat hedeflerine ulaşabilirsiniz.

  THETA Coin Geleceği

  Blockchain destekli, video akış (stream) için tasarlanmış bir ağ olan Theta, kullanıcılar için daha verimli, daha uygun maliyetli ve daha adil bir platform sağlama hedefindedir. Proof of Stake (PoS) sistemi ile çalışan bu ağda yüksek işlem hacminin güvenliği için Byzantine Fault Tolerance (BFT) konsensüs algoritması kullanılmaktadır. Video akış sektörünün mevcut halini kökten dönüştürme misyonu bulunan bu proje, sektördeki merkezileştirme etkeninin ortadan kaldırılmasını amaçlar.

  Uzmanlar, projenin donanım ve özellikleri sayesinde bu projeye ilgi duyduklarını belirtmektedir. Bu nedenle sektör temsilcileri ve uzmanlar, genel anlamda Theta ağının yerel token’ı olan THETA Coin için olumlu yönde gelecek yorumlarında bulunmaktadır. Uzmanların Theta projesi adına yaptığı olumlu yorumların temelinde şu unsurlar yer alır:

  • Theta, canlı yayın sektöründe devrim niteliğinde değişim yaratmayı hedefliyor.
  • Theta projesi küresel çapta kullanıcı havuzunun yedek bant genişliği ve bilgi işlem kaynakları sağlayarak, videoların aktarılmasına imkan tanıyor. Bu işlemi sağlayan kullanıcılar da ödüllendiriliyor.
  • Theta ağına daha fazla kullanıcı katıldıkça, ağda daha fazla bant genişliği kullanılabiliyor ve böylece video akış kalitesi iyileştirilebiliyor.
  • Theta ağı, geliştiricilerin Blockchain üzerinde DApps oluşturmalarına olanak tanıyor.

  THETA Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Investing verilerine göre THETA Coin, kripto para piyasalarının ralli döneminde olduğu 2021 genelinde, Haziran ayı içerisine sert yükselişler elde ederek pik yapmayı başarmıştır. Ancak 2021 rallisinin etkilerinin silinmeye başlaması ile birlikte THETA Coin de sert düşüşler yaşayarak büyük bir geri çekilme ile karşılaşmıştır. Anonim analistler tarafından değerlendirilen teknik analizde 4,1362 dolar seviyesinde görülen aşağı yönlü kırılma sonrası 3,00 dolar bölgesine dikkat çekilmiştir. Destek noktası olarak ifade edilen bu bölgenin de aşağı yönlü kırılma ile kaybedilmesi sonrasında THETA Coin için analistler sıradaki güçlü direncin 2,5 dolar seviyesinde oluştuğunu belirtmektedir.

  THETA Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Video akışı (stream) için tasarlanmış ve Blockchain destekli bir ağ olarak tanımlanan Theta, kendi yerel token’ı olan THETA Coin ile katılımcılara ağ içinde yönetim seçenekleri sunuyor. 2019’da kullanıma açılan Theta mainnet’i, kullanıcıların sağladığı bant genişliği ve bilgi işlem güçlerini eşler arası (P2P) platform üzerinde birleştirerek merkezi olmayan bir ağ şeklinde çalışır. Theta ağı üzerinde THETA Coin dışında işlemleri yürütmek için TFUEL kullanılmaktadır. Böylece Theta ağı kullanıcıları THETA ve TFUEL token’ları tutabilir ya da stake işlemleri için resmi bir Theta Cüzdan uygulaması edinebilir.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  Theta ağının iş konsepti video akış sektörünü merkezileşmekten kurtarmak ve sektördeki katılımcılar için daha verimli, daha uygun maliyetli ve daha adil bir sektör oluşturmaktır. Bu kapsamda Theta özellikle 3 temel konuda öne çıkıyor. Bu kapsamda THETA’nın kullanım alanları şöyle sıralanabilir:

  • İzleyicilerin daha kaliteli içerik hizmetlerine ulaşmasını sağlar, içerik oluşturucuların kazançları artar ve video paylaşım platformları (aracı platformlar) da düşük maliyetli altyapılar oluşturur.
  • İzleyiciler içeriklere erişim sağlarken THETA token ödüllerine ulaşabilir ve bu da Theta ağına bilgi işlem gücünün sağlanmasına zemin hazırlar.
  • PoS tabanlı blok zinciri ekosisteminde olduğu gibi yönetişim yetkileri token sahiplerindedir ve platform açık kaynaklıdır.
  • Video akış platformu olmasının yanında Theta ağı, merkezi olmayan uygulama (DApp) geliştirmek isteyenler tarafından da kullanılır.

  THETA Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 THETA fiyatı %theta-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %theta-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Theta Network Coin fiyatı 24 saatte %theta-token+yuzde%.

  THETA Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  THETA Coin adına geçmiş fiyat verileri, Theta ağının işlevselliği ve token’ın kullanım alanları değerlendirildiğinde, analistler genel olarak tür yaklaşım göstermektedir. Bu kapsamda analist görüş ve beklentileri şöyle şekillenmektedir:

  • Uzun vadede THETA Coin, piyasada “güvenli liman” olarak değerlendirilebilir,
  • Kısa vadeli yatırımlarda, piyasa trendlerine de bağlı olarak THETA Coin yaklaşık %30’a kadar kâr sağlayabilir,
  • Piyasa trendlerinden, oransal olarak fazla etkilenmesi nedeniyle olası düşüş trendlerinde kısa vadede yine %30’a kadar değer kaybına uğrayabilir.

  Analist yorumları ışığında, piyasa genelindeki yorumlara bakıldığında ise THETA Coin adına olumlu yorum ve beklentiler ön plana çıkmaktadır.

  THETA Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  Theta blok zinciri ana ağı Turing-Complete akıllı sözleşmeler için destek sağlamaktadır. Akıllı sözleşmeler bu ağda yerleşik DApps’ler için yeni kullanıcı deneyimleri ve yeni ilişkilendirme modelleri sunmaktadır. Bu sayede kullanıcılar için ağ yenilikçi ödeme-tüketim modellemesi, şeffaf telif hakkı dağıtımları, güvenilir kitle fonlama mekanizmaları gibi birçok hizmet sağlamaktadır.

  Diğer yandan arkasında küçük bir ekip barındırıyor olsa da Theta’nın resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre projenin kurumsal yatırımcıları arasında Samsung NEXT, Sony Innovation Fund, BDMI, CAA, DCM, Sierra Ventures ve VR Fund gibi Silikon Vadisi VC’leri yer almaktadır. Proje yatırımcıları da göz önünde bulundurulduğunda, analistler projenin güvenilir olduğunu belirtmektedir.

  THETA Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Theta ağı THETA ve TFUEL olmak üzere mevcut ekonomiye katkı sunan 2 yerel token ile blok zinciri üzerinde çalışmaktadır. Uzmanlar, bununla birlikte THETA Coin’i benzersiz kılan özellikleri şöyle tanımlamaktadır:

  • İzleyicilerin daha kaliteli video ve yayın hizmetleri ile ödüllendiriliyor olması,
  • Ağ üzerinde THETA Coin ile içerik oluşturucuların kazançlarını artırabiliyor olması,
  • Aracı platformların (video yayın platformları) altyapı oluşturma noktalarında tasarruf sağlayabiliyor olmaları ve reklam ve abonelik gelirlerini artırabiliyor olmaları.

  THETA Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Youtube’un kurucu ortağı Steve Chen ile Twitch’in kurucu ortağı Justin Kan, THETA projesini tavsiye eden önemli isimler arasında yer almaktadır. Kritik isimler tarafından önerilen ve edindiği misyon ile kullanıcıların potansiyel olarak gelecek gördüğü THETA Coin, bünyesinde birtakım avantajları ve dezavantajları barındırmaktadır. Bu kapsamda THETA Coin avantajları şöyle:

  • Ana ağın Turing-Complete akıllı sözleşmeler içinde destekleniyor olması ve bu desteğin getirdiği güvenlik,
  • Akıllı sözleşmeler sayesinde ağdaki yerleşik DApps’ler için kullanıcı deneyimi ve ilişkilendirme modellerinin oluşturuluyor olması,
  • THETA Coin kullanıcılarının ağda yönetime katılabiliyor olması,
  • Projenin, gittikçe gelişen ve büyüyen bir sektör olan video yayın sektörünü iyileştirme hedeflerini benimsemiş olması.

  THETA Coin dezavantajları ise şöyle:

  • Özellikle Haziran 2021 ve sonrasında da rahatça görülebildiği gibi varlığın çok volatil bir yapıya sahip olması,
  • Volatil yapının getirdiği, fiyatlarda yaşanan ani düşüşler,
  • 1 milyarlık toplam arzının dolaşımda olması ile enflasyonist bir yapıda olması.

  THETA Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  THETA Coin’in listelendiği borsalar şöyle:

  • Binance
  • Gate.io
  • KuCoin
  • Huobi Global
  • Bithumb
  • Bitfinex
  • Bybit
  • OKX
  • Crypto.com Exchange

  THETA Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  THETA Coin’in geleceğine dair yapılan analiz, yorum ve tahminlere bakıldığında, uzman ve analistlerin genel anlamda varlık adına heyecanlı olduğu görülmektedir. 2022 yılı genelinde ve daha uzun vadelerde beklentilerin yüksek olduğu THETA Coin adına sektörün önde gelen 5 analist ekibinin fiyat tahminleri şöyle:

  • Price Prediction analist ekibine göre THETA Coin 2022 yılında 8,78 dolar seviyesini görebilir,
  • Crypto Ground analist ekibine göre THETA Coin 2022 yılında 12 dolar seviyesini görebilir,
  • CryptoNewsZ analist ekibine göre THETA Coin 2022 yılında bullish bir hareket sergileyerek 15 – 20 dolar aralığında hareket edebilir,
  • Uzun vadeli fiyat tahminlerine bakıldığında, Wallet Investor analist ekibine göre THETA Coin uzun vadede 91,393 dolar seviyesini görebilir,
  • Uzun vadeli fiyat tahminlerinde, Coinpedia analist ekibine göre THETA Coin 2025 yılına kadar 50 dolar seviyesine kadar tırmanabilir.

  Sonuç

  Theta, video akış (stream) için tasarlanmış bir blok zincir ağıdır. THETA Coin bu ağın yerel token’larından biridir. Theta (THETA) Coin geleceğine dair yapılan yorum ve analizler incelendiğinde, sektör temsilcileri ve analist ekiplerinin genel olarak olumlu görüşler benimsediği görülmektedir. THETA, kendine özgü benzersiz yapısı ve misyonu ile video yayın sektörünü tamamen merkeziyetsiz hale getirmeyi amaçlamaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle