CNBC uzmanı korkutan BTC tahminini açıkladı

  Elon Musk’ın açıklamalarından sonra Bitcoin (BTC) sert düşüş yaşamış ve 42 bin dolar bandına kadar gerilemişti. Ardından Bitcoin toparlanma sonrası 45 bin dolara tutunma sinyalleri verirken, Çin’den gelen haber her şeyi değiştirdi. Bitcoin yeni haber ile ağır darbe alırken, ünlü analist Carter Worth korkutan BTC fiyat tahminini paylaştı.

  Kripto para piyasaları son birkaç gündür hiç olmadığı kadar derin depremler yaşıyor. Üst üste gelen açıklamalar ve haberler, başta Bitcoin (BTC) olmak üzere neredeyse tüm kripto paralara ağır darbeler vurdu. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın yapmış olduğu açıklamalar sonrasında Bitcoin 42 bin dolar bandına kadar gerilemişti. Ardından gelen toparlanmalar ile Bitcoin tekrar 45 bin dolar bandında tutunmaya çalışmaya başlamıştı. Ancak Çin’den gelen “yasaklama” haberi ile Bitcoin tekrar sert değer kayıpları yaşadı ve 40 bin doların altını test etti.

  Worth’un Açıklamaları Volatiliteye Katkı Sağlayabilir

  Son zamanlarda kripto para piyasalarında bir panik havası olduğunu görmek mümkün. CNBC’nin uzman isimlerinden Carter Worth da piyasadaki sert dalgalanmaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda “grafik uzmanı” olarak da bilinen Worth, bir de Bitcoin fiyat tahminini açıkladı. Piyasaya yeni giren ve paniğe kapılan yatırımcıların ana akımda kripto para gelişmelerini takip ettikleri biliniyor. Worth’un yapmış olduğu açıklamaların piyasadaki volatiliteye katkı yaptığı ya da yapacağı düşünülüyor.

  Carter Worth’un Fiyat Tahmini

  Carter Worth, Fast Money programında yaptığı açıklamada Bitcoin fiyat tahminini paylaştı. Worth, Bitcoin’in 29 bin dolara kadar düşebileceğini öne sürdü. Bitcoin’in tüm zamanların rekoru 64 bin dolar olarak ele alındığında, %40’tan fazla değer kaybı yaşadığı görülüyor. Üstelik bu kayıpların durup durmayacağı ve duracaksa nerede duracağı da bilinmiyor. Worth’un işaret ettiği fiyat seviyesine gerileme ise %50’den fazla geri çekilme anlamına geliyor. Ancak CNBC kanadından gelen bu açıklama birçok yatırımcıyı üzmek yerine sevindirdi.

  CNBC’nin Kripto Para Sektöründeki Şöhreti

  CNBC’nin kripto para sektöründe farklı bir şöhreti bulunuyor. 2017 yılında CNBC dip fiyat tahmininde bulunduktan sonra Bitcoin yükselip rekor kırmıştı. Mart 2020 döneminde de CNBC’nin düşüş açıklamasının tam tersine yükselişler başlamıştı. Bu nedenlerle CNBC, sektörde “ters indikatör” olarak biliniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle