BTC Kahini düşüş tahminiyle korkuttu!

  Son birkaç gündür Bitcoin (BTC) için grafikler pozitif bölgede seyrediyor. Bu durum haliyle yatırımcıları oldukça umutlandırdı. Birçok analist de BTC’nin geleceğine ilişkin olumlu tahminlerini paylaşarak gündeme geliyor. Ancak “Bitcoin Kahini” ünlü analist Peter Brandt yatırımcıları olası bir düşüşe karşı fiyat seviyesi belirterek uyardı.

  Kripto para piyasalarında 21 Temmuz’dan bu yana oldukça pozitif fiyat hareketlilikleri görülüyor. Bitcoin (BTC) adına gelişen bu pozitif hareketlilikler, haliyle genel anlamda kripto para piyasalarına da yansıyor. Mayıs ayından bu yana sektörün tepesinde bulunan kara bulutların dağılmaya başladığı fikri, yatırımcıları fazlasıyla umutlandırıyor. Zira Bitcoin 21-29 Temmuz tarihleri arasında, üst üste 8 gün pozitif bölgede kalarak 2021 yılının rekorunu kırdı. Piyasada olumlu gelişmeler gündeme gelmeye devam ederken usta analist yatırımcıları uyardı.

  Bitcoin Kahini, BTC İçin Düşüş Uyarısı Yaptı

  Bitcoin’in uzunca bir süreden sonra yeniden pozitif bölgeye geçmeye başlaması ve yükseliş sinyalleri vermesi, gelen toparlanmalarla birlikte gelen tahminleri de genel anlamda pozitif bölgeye taşıdı. Birçok analist, gelen bu toparlanma hareketliliklerinin bir süre daha devam edebileceğini, BTC fiyatının daha yukarı seviyelere gidebileceğini iddia ediyor. Yatırımcılarda da buna benzer şekilde bir yükseliş beklentisi var. Ancak piyasalarda “Bitcoin Kahini” olarak adlandırılan ünlü analist Peter Brandt, yatırımcıları olası bir düşüş senaryosuna karşı uyardı.

  Bitcoin son dönemlerde 40 bin doları test etmeye başladı ve buradaki direnci kırmak için çaba harcıyor. Peter Brandt, bu noktada BTC’nin bu direnci aşamayacağını düşünen analistler arasında yer alıyor. Brandt’e göre BTC bu direnci kıramayacak ve reddedilme sonrası düşüşe geçecek. Konuya ilişkin olarak Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Brandt yatırımcıları bu noktada uyarıyor. 

  Peter Brandt’in Açıklamaları

  Bu uyarısında geçmiş tarihlerden de örnek veren Brandt, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Bu tarihlerin ortak noktası nedir? 19, 20, 21, 24, 25, 26, 27 Mayıs, 14, 15, 16 Haziran, 26, 28, 29 Temmuz… Bitcoin arzının daha fazla ilerlemeyi reddettiği günler.”

  Peter Brandt’e benzer şekilde daha öncesinde de NorthmanTrader’ın kurucusu Sven Henrich de yaz rallilerinin kısa sürdüğünü öne sürerek yatırımcıları uyarmıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle