Ünlü yatırım uzmanı uyardı: BTC’de 30 bin dolar kırılabilir!

  Guggenheim Partners’ın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında önemli açıklamalar yapmaya devam ediyor. Yatırım uzmanı, Bitcoin’de 30 bin dolar desteğinin çok zorlandığını ve her an kırılabileceğini söyledi…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında yatırımcıların beklediği yükseliş rallisi bir türlü gelmiyor. BTC boğalarının yeterince güçlenememesi ve güçlü direnç noktalarının aşılamaması, her defasında en büyük kripto para birimi için 30 bin dolar desteğine dönüyor. BTC fiyatında sık sık sıçrama tahtası olarak kullanılan bu destek, bazı yatırım uzmanlarına göre yeterince aşınmış olabilir.

  Finans dünyasının önde gelen isimlerinden Guggenheim Partners’ın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, sosyal medya hesabından yeni bir paylaşım yaptı. Deneyimli yatırım uzmanı, Bitcoin’in 30 bin dolar civarında bulunan temel destek seviyesinin yakında başarısız olabileceğini söyledi. 

  BTC Fiyatında 30 Bin Dolar Desteği

  En büyük kripto para birimi, son dönemde yükseliş hareketlerinde başarısız olunca sık sık ayıların kontrolüne girerek 30 bin dolara kadar geriledi. Bitcoin boğalarının savunmakta şimdiye kadar zorlanmadığı bu destek, son dönemde daha sık test edilir oldu. Bu konuya dikkat çeken Guggenheim Partners’ın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd şunları söyledi: 

  “Bir teknik analizcinin Bitcoin ile ilgili hatırlaması gereken kural: ‘Bir destek seviyesi her test edildiğinde daha zayıf hale gelir.’ Bu 30 bin dolarlık seviyenin yakında başarısız olabileceği anlamına gelir.” Deneyimli yatırım uzmanının bu açıklamaları, BTC destekçilerinde ve kripto para yatırımcılarında endişe yarattı. 

  BTC Fiyatında Son Durum

  Lider kripto para birimi günün erken saatlerinde, Bitstamp borsasında 31 bin 012 dolara kadar geriledi fakat kısa sürede toparlanma belirtisi gösterdi. İnişli çıkışlı bir grafik çizen BTC fiyatı 30 bin dolar desteğine yakın bir seviyede yer almaya devam ettikçe yatırımcılarını tedirgin etmeyi sürdürüyor. Kripto para analistleri yükseliş hareketlerinin başlaması için ilk olarak 32 bin 200 dolar direncinin kırılması gerektiğini düşünüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle