Internet Computer (ICP) Coin Nedir? Nasıl Alınır?

  Kripto para piyasalarına bomba gibi giriş yapan ICP Coin hakkında bilgileri sizin için derledik. Yüksek güvenlikli ve merkeziyetsiz internet ağında çalışan ICP Coin nasıl alınır, avantajları, dezavantajları nedir, geleceğinde neler yer alıyor sorularına bu yazımızla açıklık getirmeye çalışacağız. 

  Internet Computer (ICP) Coin Nedir?

  Dfinity adı ile ilk olarak 2018’de dağıtımı ve ICO’su yapılan Internet Computer (ICP) Coin, DFINITY Vakfı tarafından piyasaya çıkarılan kripto para birimdir. ICP Coin, vakıf tarafından oluşturulan açık kaynağa sahip kitle hesaplama ağı Internet Computer’ın yerel para birimidir. Basit akıllı sözleşmeler, DeFi uygulamaları ICP Coin sahipleri tarafından Internet Computer ağında diğer bir ifade ile modern internet ağında üretilebilirler. ICP coin, Endüstriyel sektöre ve kurumsal yatırımcılara hitap eden birçok farklı uygulamadan oluşan açık kaynaklı hesaplama platformudur.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Internet Computer (ICP) Coin projesinin amacı kriptografik uygulamaları ve akıllı sözleşmeleri yaratmak için uygun modern bir interneti sunmaktır. Zayıf sistem güvenliği, tek noktadan hizmet alma problemlerini ortadan kaldırarak, kötüye kullanılamayacak güvenli yapıya sahip bir ağı yaratmak projenin amacıdır. Diğer yandan bu ağda çalışan bir kripto parayı sunmak projede amaçlanmıştır. Proje hakkında daha geniş bilgi edinmek amacıyla, https://dfinity.org/ adresinden Whitepaper’a ulaşabilirsiniz.

  ICP Coin Yorum

  Internet Computer (ICP) Coin hakkında yapılan yorumlar ele alındığında onun imkan sunduğu yüksek teknoloji barındıran özelliklerine değinildiğini görüyoruz. DeFi zinciri üzerinde ve Ethereum’da çalışabilen dapp’ları genişletmek, sosyal medya hizmetlerini Blockchain tabanlı oluşturmak için ICP Coin’den yararlanıldığı yorumlarda açıklanmıştır. Birçok yatırımcı ve geliştirici ICP Coin’in sağlıklı bir ağda farklı uygulamalar yaratmak için kullandıklarını ifade ediyorlar. 

  Internet Computer Coin Geleceği Ne Olur?

  Analistler, Internet Computer (ICP) Coin’in geleceğinde fiyat artışını yer alabileceğini düşünüyorlar. 2021 senesi Mayıs ayını değer kazanımı ile tamamlayabileceğini ancak 2021 senesi Haziran ayı sonunda etkili fiyatlanma gerçekleştirebileceğini ifade ediyorlar. Tahmine yönelik işaret ettikleri ayda ICP Coin fiyatının 365 dolar ile 370 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini açıklıyorlar.  

  Internet Computer (ICP) Coin Nasıl Alınır?

  Internet Computer (ICP) Coin almak amacıyla yapılacak adımlar:

  • 1. Adım: ICP Coin Binance, Huobi Global, Coinbase Pro gibi kripto para borsalarında işlem görür. İşlem hacmi geniş borsalar arasından seçiminizi yaparak borsaya erişebilirsiniz.
  • 2. Adım: Borsadan hesap açılışı gerçekleştirerek bu sırada karşılaşacağınız KYC işlem adımlarını tamamlamanız gerekir.
  • 3. Adım: Kimlik tanımlama adımları ardından borsa hesabına para yatırılması gerekir.
  • 4. Adım: Para yatırma işlemi ardından borsadan ICP Coin paritesinin yer aldığı işlem sayfasına erişilir.
  • 5. Adım: Bu bölümde anlık olarak görüntülenen fiyattan veya daha uygun fiyattan ICP Coin satın alma emri verilmelidir.
  • 6. Adım: Alınan ICP Coin miktarı sanal cüzdanda saklanabilir veya donanım cüzdanda saklanması tercih edilerek güvenlik koşulları yüksek tutulabilir.

  Adımları doğru izleyerek, ICP Coin alımını başarı şekilde tamamlayabilirsiniz.

  Avantajları Neler?

  Internet Computer (ICP) Coin avantajları şu şekildedir:

  • İşlem Hızı: ICP Coin alım-satım işlemlerinde emir onayını kısa sürede alabilmeyi sağlar. Cüzdanlar arası sınır ötesine transferde yüksek hız sunar.
  • Tek Ağdan Çoklu İşlem Yapma: ICP Coin sahipleri Internet Computer ağından DeFi uygulamalarını, akıllı sözleşmeleri ve daha pek çok şeyi tek kaynak adresten yararlanarak oluşturabilirler.
  • Akıllı Sözleşmelere Veri İşleme: ICP Coin ile Internet Computer ağında akıllı sözleşmeler internet hızında devreye sokulur, veriler ise en hızlı şekilde işlenir ve depolanır.

  Dezavantajları Ne?

  Internet Computer (ICP) Coin dezavantajları:

  • Pasif Gelir Sunmama: ICP Coin projesi daha çok modern internete yapısını sunmak ve onun içinde çeşitli işlemlere yer vermek amacıyla ortaya çıkmıştır. Kripto para cüzdanlarında staking ile pasif gelir elde etme alanına yönelik bir bilgi henüz coin için paylaşılmamıştır.
  • Saldırı Riski: Sanal cüzdanda olan ICP Coin bakiyesi borsalarda oluşabilecek saldırı riskleri ile karşılaşabilir. Donanım cüzdanda saklanarak koruma altına alınır.

  Sonuç

  2018 yılından beri takipçilerinin merakla beklediği ICP coin nihayet borsalarda listelendi. İlk gününde en büyük borsalarda listelenen kripto para oldukça iyi fiyatlardan satışa sunuldu. Analistlere göre, Internet Computer (ICP) Coin gelecekte adından söz ettirebilecek kripto para birimleri arasında yer alıyor. 2021 senesi Haziran sonunda değer kazanımı yapabileceği düşünülüyor.

  Hızlı ağ modelini kullanmayı ve içinde birden fazla işlem yapmayı mümkün kılan ICP Coin projesinin kendini nasıl geliştireceğini ilerleyen süreçte hep birlikte göreceğiz. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle