Binance CEO’sundan BTC Yorumu

  İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance CEO’su Changpeng Zhao yeni açıklamalarıyla gündeme geldi. CZ, Bitcoin satanların kendilerini tokatlamalarını söyledi…

  Kripto para topluluğunun tanınan isimlerinden CZ lakaplı Binance CEO’su Changpeng Zhao, açıklamalarıyla sık sık gündem olmaya devam ediyor. Ünlü isim son açıklamasında Bitcoin hedefini büyüttü. Geçtiğimiz yıl BTC fiyatı hakkında yaptığı açıklamasında 10 bin doların altında Bitcoin satanların kendilerini tokatlamaları gerektiğini söylemişti. CZ son paylaşımında bu hedefi büyüttü.

  Geçtiğimiz yıl Bitcoin fiyatı 10 bin doların altındayken BTC satışı yapanların kendilerini tokatlaması gerektiğini, bunun kötü bir fikir olduğunu söyleyen CZ yeni hedefini belirledi. Bitcoin satışı için en ideal rakamı söyleyen Binance CEO’su, bu yıl hedefini 5 kat büyüttü. Changpeng Zhao, içinde bulunduğumuz piyasa şartlarında 50 bin doların artık yeni 10 bin dolar olduğuna dikkat çekti. 

  “50 Bin Doların Değeri Yeni 10 Bin Dolar”

  Kripto para piyasası dışında finansal piyasalardaki koşulları göz önünde bulunduran Binance CEO’su, eskiden 10 bin dolarlık değerin günümüzde 50 bin dolara denk geldiğini söyledi. Açıklamasının devamında tanıdık ifadesini kullanarak 50 bin doların altında Bitcoin satışı yapanların kendisini tokatlayabileceğini ima etti.

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı, son 2 haftadır çalkantılı görünümünün ardından yeniden 50 bin dolar barajının üzerine çıkmayı başardı. Binance CEO’su CZ’nin açıklamasının temelinin de buna dayandığı görüldü. Özellikle ABD 10 Yıllık Hazine Tahvilleri faizinin artması ile Bitcoin fiyatındaki düşüş hız kazanmıştı. ABD borsaları ile pozitif korelasyona sahip olan BTC’nin borsalarla birlikte düşmesi de kripto para yatırımcıları arasında paniğe yol açmıştı.

  Bitcoin Fiyatı Yükselmeye Devam Edecek Mi?

  Bitcoin fiyatı 50 bin doların üzerinde yer alsa da hala 58 bin dolarlık rekorunun yaklaşık yüzde 15 gerisinde kaldı. Önemli ve psikolojik destek olarak görülen bu seviyenin üzerinde kalıcı hareketlerin görülmesi halinde Bitcoin fiyatının yükselmeye devam edeceği düşünülüyor. Kripto para uzmanları, buna rağmen yıl sonuna kadar çalkantılı bir gidişat görülebileceğine dikkat çekiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle