BNB yerini Tether’e kaptırdı! Düşüşün nedeni nedir?

  Kripto para piyasalarında son dönemlerde sert değer kayıpları yaşandı. Bu kayıplarda birçok kripto para beklenmedik seviyelere geriledi. Bu düşüşlerde piyasa değeri bakımından en büyük 3. kripto para birimi konumundaki Binance Coin (BNB) de sıralamasını kaybetti ve 4. sıraya geriledi.

  Kripto para birimleri son günlerde sert değer kayıpları yaşayarak yatırımcılarını kayıplara uğrattı. Bitcoin’in (BTC) öncü olduğu düşüşlerde, Bitcoin’in %30’dan fazla değer kaybı yaşaması, neredeyse tüm kripto paraların da benzer kayıplar yaşamasına neden oldu. Bu değer kayıpları ile birlikte, CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri bakımından en büyük 3. kripto para birimi olan Binance Coin (BNB) de listede 4. sıraya geriledi.

  ADA Yavaş Yavaş Arayı Kapatıyor

  Piyasada yaklaşık 10 gün boyunca yaşanan değer kayıpları ardından yeni haftada toparlanmalar başladı gibi görünüyor. Ancak bu toparlanmalara rağmen, öncesindeki düşüşler nedeni ile piyasa değeri sıralamasında değişiklikler yaşandığı da görülüyor. En büyük 3. kripto para birimi iken listede 4. sıraya gerileyen Binance Coin, yerini 60 milyar dolarlık piyasa değeri bulunan Tether’e (USDT) kaptırdı. Öte yandan BNB’nin hemen arkasında ise 55,1 milyar dolar ile Cardano (ADA) yer alıyor. BNB’nin ise 55,8 milyar dolarlık piyasa değeri bulunuyor.

  Düşüş Arkasında Neler Olabilir?

  ADA’nın yavaş yavaş BNB’ye yaklaşıyor olması dikkat çekiyor. BNB’de gerilemenin arkasında ise hem ABD’nin hem de Almanya’nın Binance borsasını araştırıyor olması yer alıyor olabilir. Öte yandan yatırımcıların gelen toparlanmalar ile birlikte Tether’e geçmeye başlıyor olması da bu sıralama değişikliğini tetiklemiş olabilir.

  BNB Performansı, CZ’nin Yaklaşımı

  Binance Coin, 2021 yılında en iyi performans sergileyen kripto para birimlerinden biriydi. BNB, 10 Mayıs tarihinde 690 dolara kadar yükselerek tüm zamanların fiyat rekorunu kırarak aslında bir “hayali” başarmıştı. Ancak piyasada yaşanan son derin düzeltmelerden BNB de payını aldı ve 212 dolar bandına kadar geriledi.

  Her ne kadar ABD ve Almanya’da Binance borsası araştırmaları sürüyor olsa da Binance CEO’su Changpeng Zhao, her fırsatta BNB için olumlu açıklamalarda bulunmayı ihmal etmiyor. Zhao, BNB değerinin hala çok düşük olduğunu ve çok yüksek seviyelerin görüleceğini iddia ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle