Kripto Para

Dev bankaların ortaklığında ETH bazlı krediler veriliyor

  Dijital varlık bankası Anchorage Digital ile yaklaşık 200 yıllık ABD bankası olan BankProv ortaklık kurdu. Dev bankalar bu ortaklık kapsamında müşterilerine Ethereum (ETH) destekli kurumsal krediler sunuyor…

  Yaklaşık 200 yıllık ABD bankası olan BankProv, yenilikçi bankalardan olan Anchorage Digital ile büyük ses getiren bir ortaklık anlaşmasına imza attı. Dev bankalar özellikle firmalarla çalışan kurumsal müşterileri için Ethereum (ETH) destekli krediler sunmaya başladı. Konu hakkında konuşan Anchorage CEO’su Diogo Monica, kripto para ile borç verme alanının alternatif yöntemlere yöneldiğini söyledi.

  Dijital varlık bankasını üst düzey yöneticisi, kurumsal kredilerde Bitcoin’e ek olarak çok çeşitli varlıkları desteklemeye doğru yöneldiklerini aktardı. Dev banka, borçlanma ve borç verme araçlarını geliştirerek aralarına yenilikçi teknolojileri de ekliyor. Son olarak kurumsal müşterileri için Ethereum (ETH) destekli kredilerle gündeme geldi. 

  ETH Destekli Kurumsal Krediler İlgi Görüyor

  1928 yılında kurulan ve o zamanlar The Provident Bank adıyla bilinen BankProv ile ortaklık anlaşması imzalayan Anchorage Digital, sektörde yenilik yarattı. Dev bankalar, kurumsal müşterilerine ABD doları cinsinden ve aynı zamanda ETH ile desteklenen kredi limitleri sunmaya başladı. Edinilen bankalar ETH’yi teminat olarak tutmayı sürdürecek. 

  Anchorage, Silvergate dijital varlık bankası ile ortaklaşa BTC destekli krediler sunmasıyla da daha önceden kripto para basınında gündeme gelmişti. Yeni ortaklıkta da benzer prosedürleri uygulayan banka, Bitcoin yerine Ethereum kripto para birimine geçmesiyle dikkatleri üzerine çekti

  Farklı Müşteri Tabanı Hedefleniyor

  Bu ortaklık hakkında açıklamalarda bulunan Anchorage CEO’su Diogo Monica’ya göre Ethereum üzerinden teminat vermek sektörde yeni kapıları açıyor. Aynı zamanda BankProv ortaklığı sayesinde farklı bir müşteri tabanı hedeflenmiş oluyor. 

  Dev bankanın yöneticisi son röportajında borçlanma ve borç vermenin Anchorage’ın en hızlı büyüyen iş kolu olduğunu söylemişti. Bu alanda diğer büyük bankalarla ortaklıklar kurarak genişlemek istediklerini dile getiren Monica, bunun ilk adımını attıklarını söyledi. Dev bankalar büyük ses getiren bu işbirliği sayesinde özellikle kurumsal müşterilere yönelik Ethereum destekli krediler sunuyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle