BTC geleceğin parası olabilir mi? Ünlü psikolog açıkladı

  Kripto para piyasalarında Bitcoin’in (BTC) öncülüğünde hareketlilikler görülürken BTC’nin gelecekteki konumu hakkında gündeme gelen tartışmalar da alevlenmeye başladı. Bitcoin’in geleceğin para birimi olup olmayacağı konusunda bu kez de psikolog yazar Jordan Peterson fikirlerini dile getirdi.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 2009’da ortaya çıktığından bu yana Bitcoin’in gelecekte nerede ve nasıl bulunacağı tartışması da gündeme geliyor. Ancak 2021 yılında piyasaların çok ciddi şekilde genişlemesi ile birlikte bu tür tartışmalar daha sık şekilde gündeme gelir oldu. Bir süredir piyasadaki genel çöküşün etkisiyle durgun kalan BTC yeniden hareketlenmeye başlayınca, bu tür tartışmalar da tekrar gündeme gelmeye başladı. Bu kez Bitcoin’in geleceğin para birimi olup olmayacağı konusunda, Kanadalı psikolog yazar Jordan Peterson fikirlerini paylaştı.

  Yayında Kimler Yer Aldı?

  Kanadalı psikolog yazar Jordan Peterson, 10 Ağustos tarihinde bir podcast yayınında Bitcoin ile ilgili fikirlerini dile getirdi. Peterson’un konuştuğu “Bitcoin: The Future of Money?” (Bitcoin: Geleceğin Para Birimi Mi?) isimli podcast yayınında ayrıca “Bitcoin Rapid-Fire” isimli podcast programının yapımcısı John Vallis, film yapımcısı Richard James, BTC yazılım uzmanı Der Gigi, eski bir hedge fonu yöneticisi ve “What is Money?” (Para Nedir?) isimli programın sunucusu Robert Breedlove da yer aldı.

  Jordan Peterson, BTC Hakkında Övgü Dolu Konuştu

  Podcast yayınında 150 IQ’ya sahip olduğunu iddia ederek dikkat çeken Jordan Peterson, BTC değerini aldığı girişimci yapının özetini de yaptı. Peterson konuya ilişkin olarak “Bitcoin’in altına tercih edilen bozulmaz bir değer yöntemi sağlaması çok ilginç bir fikir” dedi. Peterson, yayın boyunca konuklara BTC’nin topluma faydaları hakkında fikirlerini anlattı ve geri dönüşler almak istedi. Program boyunca BTC hakkında övgü dolu konuşan Peterson, şu ifadelere yer verdi:

  “Bitcoin tamamen şeffaf, tamamen dağıtık. Merkezi olan bir otorite yok, kırılamaz, çalınamaz, şişmez ve şişirilemez. Herhangi bir otorite tarafından kontrol edilmesi mümkün değil.”

  Peterson BTC destekçisi olarak tanınan bir isim değil ancak kendisinin Blockchain teknolojisi hakkında fazlasıyla bilgi sahibi olduğu biliniyor. Peterson, BTC’nin geleceğin para birimi olduğuna inanıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle