Arthur Hayes'ten Bitcoin açıklaması geldi

  BitMEX'in eski CEO'su Arthur Hayes, uzun süren sessizliğini bozdu. Hayes BTC ile ilgili görüşlerini paylaştı.

  BitMEX'in eski CEO'su olan Arthur Hayes, uzun süredir sektör hakkında sessiz bir konumda yer alıyordu. Ancak Hayes, sessizliğini bozdu ve son gelişmeler ile ilgili konuştu. 

  Arthur Hayes, kripto para sektörünün önemli aktörleri arasında yer alıyordu. Oldukça tanınmış bir Bitcoin savunucusu olan Hayes, Bitcoin ile ilgili çeşitli değerlendirmelerde bulundu. 

  Eski CEO, GameStop fiyaskosunun ardından kripto para sektöründe yaşanan çeşitli gelişmelerden söz etti.

  Oyun Değişmiş Değil

  CFTC'nin BitMEX'e açtığı davanın ardından, Arthur Hayes, görevinden istifa etmişti. Hayes, şimdi ise yaptığı açıklamalar ile, sektör ile hala yakın olduğunu ortaya koymuş gibi görünüyor.

   Hayes, ilk etapta, GameStop fiyaskosu ile ilgili düşüncelerini paylaştı. Oldukça uzun bir yazı kaleme olan Hayes, geleneksel finans sistemini eleştirdi ve bunun nasıl bir alternatifi olabileceği üzerinde durdu. 

  Hatırlanacağı gibi Robinhood, GameStop'un hisseleri çok yükseldiği için, hisse senetlerini durdurmuş ve kullanıcıların daha fazla para kazanmalarının önüne geçmişti. Bu tutum sert eleştirilere sebep olmuş ve insanların geleneksel finansa olan inançlarının azalmasına yol açmıştı. Topluluk içerisinde, bunun Wall Street baskısı sebebiyle oluştuğu ifade edildi. 

  Hayes de bu konuya özellikle değindi. Robinhood'un 4 milyar dolarlık bir parayı kurtarmak içinb öyle bir hamle yaptığını dile getiren Hayes, "bazı efendilerin" kurtarılması için, bu hamlenin yapıldığını öne sürdü. 

  Hayes, bu hamlenin şaşırtıcı olmadığını vurguladı. Aslında Wall Street çok uzun zamandır bu şekilde işliyordu. Kuralların hala aynı olduğunu ancak bireysel yatırımcıların bu kuralları yeni öğrendiğini dile getirdi. 

  Peki Durum Nedir?

  Arthur Hayes, yatırımcıları bundan vazgeçerek, farklı bir alternatif aramaya çağırdı. Bu alternatif de tahmin edileceği gibi Bitcoin oldu. 

  "3. Ocak 2009'da Bitcoin'in oluşturulması ile birlikte,bu alternatif başlamış oldu. Bu sistem açık kaynaklıdır ve güvenlidir. İnterneti olan herkes, bu oyuna rahatlıkla dahil olabilir."

  Hayes, pandemi süreci ile ilgili de değerlendirmede bulundu. İnsanların kilitli kalmalarından ötürü sıkıldıklarını ve can sıkıntısından kurtulmak için, kripto paralar ile ilgilenebileceklerini ifade etti. 

  "Saygı dediğimiz şey, sonuçların getirdiği bir şeydir. Bir platformun sosyal sermayeyi elinde bulundurması her zaman avantajlıdır. Ancak yaptığınız iş kötüyse, bunu tüm dünya öğrenecektir. Çünkü tarafsız birileri, yapacağınız işi inceleyecektir."

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle