BTC fiyatı rekor seviyeye dayandı! Düzeltme gelecek mi?

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki yükseliş trendi hız kesmiyor. Kurumsal yatırımcıların etkisiyle 68 bin dolar seviyesini test eden BTC’de düzeltmenin ne zaman geleceği merak konusu oldu.

  Kurumsal yatırımcıların spot BTC ETF’lerine olan ilgisinin artmasıyla birlikte en büyük kripto para birimi fiyatındaki yükseliş sürüyor. Dünkü yükseliş ivmesini devam ettiren BTC bugün 68 bin dolarlı seviyeleri test etti. Analistler, sert düşüş yaşanabileceği konusunda yatırımcıları uyardı.

  Tüm zamanların en yüksek seviyesine çok yaklaşan BTC’de yükseliş sürerken yatırımcılar bir yandan düzeltme beklentisine girdi. Zincir üstü analiz platformu CryptoQuant ekibinden Venturefounder, BTC’de sert dalgalanma yaşanabileceğini söyledi. Analiste göre geçen hafta Coinbase’in çökmesiyle piyasada meydana gelen dalgalanmanın bir benzeri yaşanabilir.

  Coinbase Devre Kesicisine ve Satışlara Hazırlanın

  Tecrübeli analist, yüzde 1’e yaklaşan fonlama oranı ve 31 milyar dolar açık faize dikkat çekerek “9 bin dolarlık ETF alımına, Coinbase devre kesicisine ve yine aynı gün içinde flaş satışlara hazır olun. Geçen pazartesi ile aynı yol haritası" dedi. Venturefounder, hesabından yaptığı paylaşımda haftanın geri kalanının zor geçeceğini söyledi.

  BTC Teknik Analizinde Düzeltme Sinyalleri

  Material Indicators kurucusu Keith Alan ise BTC’de beklenen düzeltmenin ne zaman gelebileceğini değerlendirdi. BTC makro grafiğinde klasik bir “Fincan Kulp Formasyonu” oluştuğunu hatırlatan analist, “Bu formasyonun oluşması için zirvedeki çift tepeden en azından bir tür geri çekilme görmemiz gerekli. Teknik olarak, bir tutamak oluştuğu sürece, formasyonu oluşturmak için yüzde 3 veya 30'luk bir düzeltme olması fark etmiyor.” dedi.

  Tecrübeli analist, teknik verilerde düzeltme sinyaline rağmen piyasanın bu psikolojik baskıyı görmezden gelebileceğini belirtiyor. Rüzgarı arkasına alan BTC fiyatında 69 bin dolarlık zirve görüldükten sonra düzeltme gelebilir. Keith Alan bu süreçte kaldıraçlı işlem yapan trader’ların ani tasfiyelerle karşılaşabileceği konusunda uyarılarda bulundu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle