Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 21 Ocak 2022

  Kripto para piyasasında bir süredir belirsizlikler hakim olurken Bitcoin (BTC) fiyatında sert düşüş yaşanması yatırımcıları korkutuyor. En büyük kripto para birimi BTC’deki düzeltmenin ardından popüler altcoinlerdeki kayıplar da yüksek seviyelere ulaştı.

  21 Ocak 2022 Cuma gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeleri ve fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Fed tutanaklarında faiz artırımına yönelik sinyaller olmasının ardından büyük bir düşüş hareketine başlayan Bitcoin’de sert düzeltme geldi. BTC fiyatı ABD'den gelen borsalardaki düşüş haberleriyle birlikte 38 bin 200 dolara kadar indi. Bu gelişme kripto para yatırımcılarını panik satışına yöneltti.

  Lider kripto para Bitcoin fiyatının 40 bin dolar altına sarkması kripto para piyasasında büyük satışlar gelmesine sebep oldu. Haftalık göreceli güç endeksi de geçmişte fiyatların dip seviyeye indiği yere kadar düşen BTC fiyatında satışların durması beklenirken analistler önemli açıklamalar yaptı. RSI göstergesindeki dip seviyesi yatırımcılar tarafından yakından takip edildi. 

  BTC fiyatında yaşanan sert düşüş madencilik zorluğuna etki etmedi. Zorluk seviyesi yüzde 9.3’lük artış yaşadı ve Ağustos ayından bu yana yaşanan en yüksek sıçramayı gösterdi.

  Popüler kripto para madenciliği şirketi Core Scientific, Nasdaq borsasında işlem görmeye başladı. Bilançosunda 5300 BTC bulunan şirket, 3 milyar doları aşan değeriyle listelenen madencilik şirketleri arasında da lider oldu. 

  Teknoloji devi Google, metaverse ile ilgili çalışmalara başladı. Google, kripto paraları dijital kartlarda depolamak ve saklamak için yeni bir ortaklığa imza attı ve bu görev için eski PayPal CEO’su Arnold Goldberg ile anlaştı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Borsalardaki güncel verilere göre kripto para birimlerindeki satışlar devam ediyor. BTC fiyatında yüzde 8.93 oranında kayıp görülürken 38.576 dolardan işlem görüyor. Altcoinlerde Ethereum yüzde 12, Cardano yüzde 13, Solana yüzde 14.69 oranında değer kaybı yaşıyor. En popüler altcoinler arasında sadece XRP fiyatında yüzde 10’un altında değer kaybı olması dikkat çekti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle