Kripto Para

Coinbase CEO’su: USDC dijital dolar olabilir

  ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase CEO’su Brian Armstrong kripto para düzenlemelerine ilişkin açıklamalar yaptı. Armstrong, olası regülasyonlarda USDC’nin öne çıkacağını belirtirken ABD’nin dijital para birimi olabileceğini söyledi…

  Kripto para piyasasında inişli çıkışlı fiyat hareketleri takip edilirken stablecoin piyasası da bu dönemde öne çıkmaya başladı. FTX iflasıyla birlikte kripto paralara yönelik düzenleme yapılması gündemdeki önemini koruyor. Olası kripto para düzenlemelerinde stablecoin piyasasının nasıl etkileneceği de merak konusu oldu. 

  İflas eden Terra ekosistem ürünü USDT stablecoininin çökmesi, kripto para dünyasında sert tepkilere yol açtı. Kripto kışında piyasadaki düşüş hareketleri endişe yaratırken stablecoin’lerde benzer bir gerileme yaşanması yatırımcıları epey endişelendiren bir konuydu. Bu yüzden hangi stablecoin projesinin kripto dünyasında öne çıkacağına dair ciddi bir belirsizlik yaşandı. ABD’nin merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto para düzenlemelerinin USDC stablecoin için müthiş bir fırsat olabileceğini söyledi. 

  Armstrong’dan USDC Desteği 

  Kripto para piyasasındaki belirsizlik ortamında öncü stablecoinler USDT, BUSD ve USDC arasındaki rekabet giderek kızışıyor. Yatırımcıların azalan güvenini geri kazanmayı hedefleyen bu projeler, yenilikçi geliştirmeler ile sektörde ön plana çıkmaya çalışıyor. Coinbase CEO’su, üç büyük stablecoin projesi arasında seçimini USDC’den yana kullandı. Brian Armstrong, geçtiğimiz dönemde takipçilerine ellerinde tuttukları USDT stablecoinleri USDC’ye çevirme talebinde bulunmuştu.

  USDC Zirvenin En Büyük Adayı 

  ABD merkezli dev kripto para borsası Coinbase kurucusu, kripto para dünyasına yönelik gündeme gelebilecek regülasyonlar hakkında açıklamalar yaptı. Armstrong, kripto endüstrisinde regülasyon konusunun belirli çerçeveye alınması halinde stablecoin projeleri arasındaki rekabete dair önemli çıkarımlar yaptı. Ünlü kripto para girişimcisi, denetleme ve düzenleme konusunda netlik kazanan stablecoin’ler arasında USDC’nin ilk sırada yer alacağını iddia etti. 

  Armstrong’un geçtiğimiz günlerde USDT’den USDC’ye geçiş çağrısında bulunması kripto para topluluğunda büyük ses getirmişti. Tecrübeli ismin USDC altcoine açık destek vermesi bazı kripto para yatırımcılarının tepkisini çekti. Ancak Coinbase CEO’su Brian Armstrong, bu talebinin USDT’ye karşı bir hamle olmadığını savunmakla yetindi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle