Kripto Para

Cardano’dan dev ortaklık! Piyasalarda anında ses getirdi!

  Cardano ve Chainlink’ten yeni ortaklık adımı geldi.  Cardano, akıllı sözleşme geliştiricileri için altyapısını ve stratejilerini geliştirmeye devam ediyor. Dev ortaklık kripto para piyasalarında da ses getirdi.

  Dev Ortaklık

  Cardano akıllı sözleşme geliştiricileri için Oracle entegrasyon sağlamak adına güçlü ortaklıklar ve stratejiler geliştirme hedefine her geçen gün daha da yaklaşıyor. Cardano bu geliştirmeler kapsamında Chanlink ile bit stratejik ortaklık kurulduğunu duyurdu. Cardano, açık kaynaklı Blockchain projesi Cardano’nun arkasındaki yüksek teknoloji şirketi İnput Output ile ortaklık başladığını bildirdi. Bu ortaklık kapsamında ise Cardano, merkeziyetsiz finans işlemleri (DeFi) uygulamaları için daha güvenli ve daha hızlı akıllı sözleşmeler oluşturmaya hazırlanırken, geliştiricileri desteklemek amacı ile Chainlik oracle larını entegresini sağlayabilecek.

  Alonzo Ağ Yükseltmesi

  Cardano akıllı sözleşmeler üzerinde uzun süredir geliştirici faaliyetler yürütmeye çalışırken ilk olarak 12 Eylül 2021’de başlattığı Alonzo ağ yükseltmesinden sonra akıllı sözleşmeler ile uyumlu bir proje haline geldi. Yapılan ortaklık ile alakalı yorumlarda bulunan Chainlik Labs Blockchai Ortaklıkları başkanı Niki Ariyasinghe, özellikle Cardano projesinin arkasındaki geliştirici ve teknik ekibe büyük saygı duyduğunu belirtti.

  Ayrıca diğer kripto para birimlerinin az bir kısmında rastlanan işbirlikçi doğasının Cardano’da mevcut olduğunu vurgulayan Ariyasinghe, Cardano ekosistemine solan güvenini yineledi. Cardano ve Chainink’in ortaklıklarının zamanlaması hakkında da konuşan başkan, zamanlamanın oldukça iyi ve Cardano tarafından önemli yükseltmelerin olduğunu bunlardan sonuncusunun Alonzo ağ yükseltmesinin olduğunu vurguladı.

  Cardano ve Ortaklıkları

  Bu yükseltmeler ve ortaklık anlaşmalarından sonra özellikle DeFi sektöründe, Cardona Protokolünde kilitlenen yüz milyarlarca doların artık daha güvenli hale getirildiği piyasalarda konuşulmaya başlandı. Cardano yaptığı ortaklıklar ile bu güven duygusunu daha da arttırmaya hedeflerken, küresel arazi restorasyonu ve ağaç dikme doğrulama şirketi Veritree’nin de stratejik bir ortaklık anlaşması ile Cardano Blockchaini’ni kullanarak kayıt sisteminin güvenliğini arttırmak istediği öğrenildi. Ortaklık sözleşmelerine devam adan Cardano ortaklarını farklı sektörlerden seçmesi ile de dikkat çekti. Bu kapsamda e-spor oyun platformu Rival ile UBx Fonu ve finans kimlik tabanlı çözüm AID:tech ile de ortaklık sözleşmeleri devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle