ETH balinaları rekor kırıyor! Fiyatı nasıl etkileyecek?

  Lider altcoin Ethereum (ETH) piyasasında hareketli bir dönemden geçiliyor. Bu süreçte ETH balinaları fiyat düşüşünü fırsat bilerek ETH toplamaya devam etti. Rekor kıran balinaların piyasa üzerindeki etkisi ne olacak?

  Kripto para sektörü her geçen gün daha fazla yatırımcının dikkatini çekerken, en değerli kripto para birimleri içinde Ethereum (ETH) da yer alıyor. Piyasada hareketleri yakından izlenen ETH balinaları, son düzeltme hareketini de boş geçmedi. ETH fiyatının düşmesini fırsat bilen balinalar, satın alma işlemlerini sürdürdü.

  Bazı trader’lar ve özellikle acemi yatırımcılar, son düzeltme hareketinde panik yaşayarak Ethereum satışı yaptı. Bu süre zarfında ETH balinaları büyük miktarda ETH satın almayı sürdürdü. Böylelikle cüzdanda 10 bin tokendan fazla ETH bulunan kripto para yatırımcılarının sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 

  Ethereum Fiyatındaki Yükseliş Dikkat Çekti

  Bu rekorla birlikte Ethereum da rakibi Bitcoin (BTC) karşısında biraz daha güç kazanmış oldu. Kripto para dünyasının en büyük ikinci kripto para birimi, 2021 yılına girerken 700 dolar seviyesinin biraz üzerinden fiyatlanıyordu. Kripto para piyasasını etkileyen NFT çılgınlığının ardından fiyat uçuşa geçti. 

  Ethereum blok zincirinin NFT dışında merkeziyetsiz finans (DeFi) alanında da yoğun kullanılması, popülerliğinin hızla artmasına yol açtı. Bu tabloda dört aydan daha kısa bir süre içinde ETH fiyatında yüzde 250 oranında artış yaşandı. Ethereum fiyatı 16 Nisan tarihinde 2 bin 500 dolar seviyesinden işlem görüyordu. 

  ETH Balinaları Hız Kesmedi

  Kripto para veri analiz firması Santiment, piyasadaki Ethereum balinalarının hareketlerini inceledi ve dikkat çekici bir rapor paylaştı. Verilere göre bazı yatırımcı ve traderlar ETH satışını hızlandırırken, bazıları da düşüşlere rağmen beklemeye devam etti. 

  Ancak Ethereum balinaları bu süreçte yeni bir satın alma çılgınlığı başlattı. Şirket, en az 10 bin ETH tutan hesap sayısının rekor seviyeye ulaştığını açıkladı. Kripto para uzmanları, balinaların satın almaya devam etmeleri halinde Ethereum fiyatının çok daha yüksek seviyelere ulaşacağını söylüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle