JP Morgan raporu korkuttu! Bitcoin’de ayı sinyalleri

  ABD merkezli uluslararası yatırım bankası JP Morgan analistlerinin son Bitcoin raporunda yatırımcıları korkutan ifadelere yer verildi. Deneyimli piyasa uzmanları, lider kripto para biriminin grafiğinde ayı sezonu sinyalleri oluştuğuna dikkat çekti…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hafta içinde gelen pozitif haberlerin etkisi ile hızlı bir toparlanma sürecine girdi. Sert düzeltme sonrası kayıplarını geri alan Bitcoin fiyatı, özellikle El Salvador’un da aralarında olduğu Latin Amerika ülkelerinin ilgisiyle hızlı yükseldi. Bazı yatırım şirketlerinin Bitcoin fonu başlatacağını açıklaması da fiyat yükselişi üzerinde etkili oldu. 

  Kısa süre içinde ciddi oranda bir yükseliş ivmesi yakalayan Bitcoin, uzun zamandan sonra yatırımcılarının yüzünü güldürmeye başladı. Bitcoin fiyatında önemli bir eşik olarak görülen MA20’nin kırılması da analistlerin dikkatinden kaçmadı. Bitcoin fiyatında yükselişler zaman zaman satış baskısı ile karşılaşsa da uzmanlar önemli seviyelere dikkat çekti. 

  Bitcoin Boğalarını Üzecek Rapor 

  Dev yatırım bankası JP Morgan Chase analistleri, Bitcoin fiyatındaki yükseliş hareketlerinin devam edeceği görüşüne sıcak bakmadığını belirten bir rapor yayınladı. Bitcoin boğalarından emin olamayan analistler, müşterilerine gönderdikleri Bitcoin raporunda son haftalardaki düşüş hareketleri üzerinde durdu

  Piyasa uzmanlarına göre Bitcoin fiyatında son haftalarda yaşanan hareketler, ayı sezonu habercisi olarak görülebilecek seviyeye geldi. Bu yönde sinyaller aldıklarını belirten analistler, son raporunda JP Morgan müşterilerine uyarı niteliğinde raporlarını gönderdi. Bitcoin hakimiyetindeki eğilimin de düşüşe işaret eden faktörlerden biri olduğu hatırlatıldı. 

  JP Morgan Analistlerinden Bitcoin Raporu 

  Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JP Morgan analistleri, spot fiyatın vadeli piyasalardaki fiyatların üzerinde olduğuna da dikkat çekildi. Bitcoin vadeli işlemler piyasasında fiyatta yaşanan bu gerilemeye önem verilmesi ve buna göre pozisyon alınması gerektiği uyarısı yapıldı. 

  Deneyimli analistler, Bitcoin fiyatının hangi yöne gideceğinin daha net görülebilmesi için yeni bir katalizöre ihtiyaç duyulduğu fikri üzerinde durdu. Bu katalizörün olumlu olması durumunda Bitcoin fiyatındaki toparlanma hız kazanabilir ve yeni bir ralli başlatabilir. Öte yandan katalizör olumsuz olursa, BTC fiyatı çok daha dip noktalara inebilir. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle