Kripto Para

Danimarka’nın en büyük bankası kripto para yasağında inatçı

  Danimarka’nın en köklü bankası Danske Bank, kripto para sektörüne yönelik açıklama yaparak tüm merak edilenleri cevapladı. Kripto paralara bakış açısında bir değişikliğe gitmeyen dev banka, kripto para yasaklarına devam edileceğini açıkladı…

  Danimarka’nın en büyük bankası Danske Bank, kripto para sektörüne yönelik yeni bir açıklamada bulundu. Bankanın ticari platformlarda kripto paralar veya bunlara bağlı finans ürünleri ile ticaret yapmanın mümkün olmadığını bir kez daha açıkladı. Böylelikle banka 2018 yılında almış olduğu kripto para işlemleri yasağını hala devam ettirmiş oldu.

  Kripto para sektörüne yönelik geleneksel finans kurumlarından ve şirketlerden adımlar atılırken, Danimarka’da işler beklendiği gibi gitmedi. Kripto para birimlerine ve bunlarla yapılan ticari işlemlere uzun bir süredir mesafeli olan ülkenin en köklü bankası Danske Bank, bu kararında değişiklik yapmadı. 

  Kripto Para Yasağının Nedenleri

  Müşterilerine kripto para birimlerine yatırım yapmama tavsiyesinde bulunan köklü banka, buna gerekçe olarak da bir dizi neden sıraladı. Öncelikle kripto paraların yeteri kadar şeffaf olmaması nedeniyle bu sektörde gerçekleşen finansal suçların tespit edilememesi bankanın kararında etkili oldu. Bunun ardından kripto paraların tamamen regüle edilmemiş olması da sebep gösterildi.

  Ayrıca kripto para ticareti yapan tüketicilerin yeterli düzeyde korunamaması, banka için endişe kaynağı olarak gösterildi. Danimarka’nın en köklü bankası ayrıca bazı kripto para birimlerinin aşırı enerji tüketmesinin de verimsiz olduğunu düşünüyor. Danske Bank bu yüzden kripto para birimlerini sürdürülebilir görmediği için bu sektöre mesafeli duruyor.

  Danske Bank’tan Kripto Para Açıklaması

  Kripto para basınında geniş yankı bulan bu açıklama, bazı yatırımcılarda hayal kırıklığı yarattı. Dev banka, piyasa olgunlaştıkça ve daha çok regüle edildikçe, mevcut tutumunu gözden geçireceğini belirtti. Bu yüzden kripto para sektörüne yönelik düzenlemeler yapıldıkça banka, yasaktan vazgeçerek müşterileri için kripto para hizmetleri başlatmayı düşünebilir. Bu açıklama ülkedeki kripto para yatırımcılarını geleceğe dair umutlandırdı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle