Analist büyük kripto para düzeltmesi konusunda uyardı

  Kripto para topluluğunun ünlü traderı ve stratejisti Alex Saunders, kripto para yatırımcılarına uyarılarda bulundu. İşte büyük bir piyasa düzeltmesine hazırlıklı olunmasını tembihleyen analistin açıklamaları…

  Youtube sosyal medya platformunda 116 bin abonesi bulunan ünlü analist Alex Saunders, son videosunda kripto para takipçilerine önemli uyarılarda bulundu. Kripto para birimlerinde uzun vadeli yükseliş görülmesine rağmen bir adım geri çekilme yaşandığını kaydetti. Saunders’e göre piyasalarda pozisyonların bir kısmında satış düğmesine basıldı.

  Son dönemde parabolik yükseliş yaşayan Aave ve Synthetix (SNX) gibi projelere dikkat çeken analist, bazı varlıkların halihazırda yapmış olduğu büyük getirileri göz önüne çıkardı. Ünlü trader, yatırımcıların bir kripto para biriminden 100 katı kazandıklarında, fonlarının büyük kısmını çekebileceklerini vurguluyor.

  Kripto Paralarda Satış Sinyali

  Yüz binin üzerinde kripto para takipçisi bulunan Alex Saunders, piyasada beklenen büyük düzeltme hakkında şunları söyledi: “Sadece grafiklerde gördüğüm her şeyi göz önünde bulundurarak oldukça büyük bir yıkamaya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Bence insanların fark etmediği şey, bu dönemde işler bu kadar yükseldiğinde akıllı davranmanın kar elde etmek olduğudur. Yani bu kripto para fonları, bu merkezi olmayan finans (DeFi) fonları, SNX ve AAVE’de 10, 20, 700x kazandıklarında, bunlara para koyan insanlar, fon yöneticilerinin kar etmesini bekliyorlar.

  Kripto ara basınında yer alan haberlere göre popüler trader, son videosunda yatırımcıların büyük bir piyasa düzeltmesine hazırlıklı olmaları gerektiğini söyledi. Saunders, takipçilerine kripto para piyasasında uzun vadeli yükseliş görülmesine rağmen pozisyonlarının bir kısmında satışa geçtiğini aktardı. 

  Büyük Düzeltmeye Hazırlık Uyarısı

  Saunders ayrıca, Bitcoin’in arzına bağlı olarak büyümesini izleyen bir ölçüm olan stoktan akış (s2f) modeline de dikkat çekti. Bu modelin, Bitcoin boğa döngüsünde varlığın fiyat ilerlemesi konusunda doğru bir gösterge olmayacağını hatırlattı. Trader, perakende yatırımcıların DeFi rüzgarını yakaladığı ve kripto para sektörünün sunduğu her şeye gelince, perakendenin sahneye yeni çıkmasını mümkün görüyor.

  Alex Saunders, bu konudaki açıklamalarında şunları aktardı: “İnsanların perakendenin yeni geldiğini söylediğini duyduğumda, çok daha yükseğe çıkmamızın nedenlerinden biri de budur. Bu döngü zaten farklı. 2017’de biraz risk alan perakende oldu.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle