Kripto Para

ADA Coin’de önemli güncelleme: Mobil uyumlu olacak!

  Kripto para piyasasında en çok dikkat çeken altcoin projelerinden biri olan Cardano (ADA) yükselişini sürdürüyor. Cardano ağına gelmesi beklenen güncelleme sayesinde yakın zamanda tarayıcı ve mobil uyumlu olması planlanıyor…

  Önde gelen altcoin projelerinden biri olan Cardano (ADA) ağı, çeşitli güncellemeler ile geliştiriliyor. Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bu projenin arkasındaki şirket olan IOHK CEO’su Charles Hoskinson, projenin gelişiminde önemli rol üstleniyor.

  Cardano geliştirici ekibinin son açıklamalarına göre üzerinde çalışılan yeni bir güncelleme sayesinde yakın zamanda Cardano ağı tarayıcı ve mobil uyumlu hale gelecek. Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson tarafından yayınlanan kısa güncelleme Cryptobriefing tarafından topluluğa bildirildi.

  Web Tarayıcılar ve Mobil Cihazlar Destekleyecek

  Cardano ağının uygulamanın JavaScript ile çalışan arka ucu sayesinde web tarayıcıları ve mobil cihazlar için destekleneceği duyuruldu. Bu gelişme Cardano yatırımcılarını ve kullanıcılarını şimdiden heyecanlandırmaya yetti. Charles Hoskinson ayrıca Cardano’nun akıllı sözleşmelerinin web tarayıcılar ile uyumlu olmasını sağlayacağını söyledi.

  Cardano kurucusu bu gelişmeyi, ağın akıllı sözleşmeler sunma ve Ethereum ile Binance Smart Chain gibi ağlarla rekabet etme planının bir parçası olarak görüyor. Ünlü isim, büyük bir güncelleme olarak nitelendirdiği bu gelişme ile Cardano ağının rekabette öne çıkacağını düşünüyor.

  Mithril Protokolü Uygulanacak

  IOHK CEO’su, Plutus akıllı sözleşmelerinin web tarayıcı ile uyumluluğunu iyileştirmek için uygulamayı optimize etmeyi sürdüreceklerini açıkladı. Projenin geliştirici ekibi, Cardano’nun hafif istemcilerini harekete geçirmek için kritik önem taşıyan Mithril protokolünü de hayata geçirmek istiyor. Söz konusu istemciler, kullanıcıların tüm blockchain’i indirmeden cihazdaki işlemlerin doğrulanmasını sağlaması bakımından faydalı olacak.

  Kripto para piyasasının önde gelen altcoin projelerinden Cardano arkasındaki şirket olan Input Output Hong Kong (IOHK), geçen ay ADA blockchain’i için Alonzo Blue 2.0’ın test ağını başlattı. Alonzo Blue güncellemesi, Cardano ağına akıllı sözleşmeler getirecek ve DeFi ekosistemini uygulayacak bir dizi yükseltmenin parçası olarak görülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle