Analist bu BTC hedefini sadece 441 bin abonesine söyledi!

  YouTube üzerinden yaptığı başarılı kripto analistleri ile 441 bin abone tarafından takip edilen InvestAnswers sunucusu analist, yaklaşan “Golden Cross” oluşumuna yönelik Bitcoin hedefini paylaştı! Eğer golden cross başarılı olursa, bu analiste göre BTC için tatmin edici bir yükseliş yatırımcıları bekliyor!

  Bitcoin’de (BTC) günlük grafikler “Golden Cross” olarak bilinen ve güçlü bir yükselişe işaret eden teknik bir olaya tanıklık etmek üzere! Her ne kadar bu oluşumun yükseliş anlamına geldiği bilinse de muhtemel hedefleri hakkında ilk kez bir isim konuştu. YouTube’da 441 bin abonesi ile olası BTC hedefini paylaşan ismin zikrettiği rakamlar dudak uçuklattı!

  “6 Gün İçinde Golden Cross Gerçekleşir”

  InvestAnswes’in anonim sunucusu kripto analisti, önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi beklenen golden cross’a ilişkin düzenlediği yayında konuştu. Analist golden cross için tarih verirken, geçmiş dönemde bu oluşumun ralli getirdiğini hatırlattı. “Hadi, golden cross’a bakalım. Muhtemelen altı gün içinde golden cross gerçekleşebilir.” ifadelerini kullanan isim, “Tabii, Bitcoin fiyat hareketlerinin yörüngesine göre daha kısa sürede olabilir” diyerek beklenen oluşum için tarih verdi.

  Golden cross’un ne olduğunu hatırlatan anonim analist, “Golden cross, bu grafikte yeşil çizgi olan 50 günlük hareketli ortalamanın ve yine bu grafikte kırmızı olan 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkması ile oluşuyor” diyerek grafik üzerinde anlattı. Beklenen fiyat değişimini ise, “Geçmişte golden cross ile birçok büyük ralli hatta çok daha büyük ralliler yaşandı” ifadeleri ile hatırlattı.

  “Golden Cross Başarı Oranı Yüzde 80”

  Her ne kadar tüm piyasa golden cross’ta başarı beklese de anonim analist, değerlendirmesinde yüzde 20’lik bir yanılma payı bırakmayı ihmal etmedi. Analist, “Ancak şunu da hatırlatayım. Tüm golden cross formasyonları büyük rallilere yol açmaz. Bence sadece yüzde 72 – 80 oranında golden cross ralli getirir.” dedi.

  Bugüne kadar lider kripto para biriminin 8 kez golden cross gördüğünü söyleyen anonim analist, “Ancak şimdiye kadar Bitcoin sekiz golden cross gördü. Bunlarda üçünde çok büyük yükselişler yaşandı.” diyerek geçmişteki hareketleri bir kez daha hatırlattı.

  “Fiyat En Azından İki Kat Arttı”

  Analist geçmişte yaşandığını söylediği golden cross’ları, “Şubat 2012, Ekim 2015 ve Mayıs 2020” olarak tarihledi. Bu üç golden cross’un 1 yıl ile 18 ay sürdüğünü söyleyen analist, “Bu rallilerde ise fiyat en azından iki kat arttı. Bazıları yüzde 350 ve daha fazla yükseldi.” ifadeleri ile olası BTC hedeflerini sıraladı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle