Herkes yükselişten eminken altcoin’lerde çöküş uyarısı!

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği analist Benjamin Cowen, korkutan altcoin piyasası değerlendirmesi ile herkesi şaşkına çevirdi! Kripto para piyasalarında yükseliş beklentisi artarken ünlü analist, Ethereum özelinde tüm altcoin piyasasına çöküş uyarısında bulundu.

  Kripto para piyasalarında işler yolunda gidiyor ve altın ile el ele yükselen Bitcoin (BTC) fiyatı, tüm piyasaların yükseleceği beklentisini güçlendiriyor. Herkes yükselişten emin kripto para piyasalarının yakından tanıdığı bir isim, olası bir çöküş konusunda Ethereum (ETH) ve altcoin yatırımcılarını uyardı! Kripto para analisti Benjamin Cowen, bir olasılığın altcoin piyasasında çöküşe yol açabileceğini savundu.

  “Bitcoin Tökezlerse Altcoin’ler Düşer”

  Analist Cowen tüm zamanların en yüksek değerine (ATH) yolculuğunu sürdüren Ethereum’da bir düşüş öngörürken, bu öngörüsü öncesinde kripto para piyasalarına yönelik edindiği bir tecrübeden örnek verdi. Toparlanma dönemlerinde Bitcoin’in altcoin’lerden daha iyi performans gösterdiğini söyleyen Cowen, “Toparlanma yılları genel olarak altcoin piyasası için acımasız olabilir” dedi.

  “Yılın yükseliş ve düşüş evreleri olarak adlandırabileceğimiz dönemine baktığımızda, Bitcoin’in toparlanma yıllarında altcoin piyasasının büyük bir kısmından daha iyi performans gösterme eğiliminde olduğunu unutmamak gerekiyor” ifadelerini kullanan Cowen, Etherum’u bir altcoin olarak görmese de altcoin’leri etkilediğini söyledi. Cowen, “Altcoin piyasası Bitcoin düştüğünde çok fazla düşerek aşırı değer kaybedebilir ve Bitcoin’den daha hızlı bir şekilde aşağıya doğru gidebilir” ifadeleri ile felaket senaryosunu paylaştı.

  “FED’in Yükselişi Desteklemesi Gerekiyor”

  Olası bir çöküşe karşı altcoin yatırımcılarını uyaran ünlü analist, ABD Merkez Bankası’nın (FED) piyasa yükselişi için önemine değindi. FED’in faiz artırışına başlamadan ve piyasaya para enjekte etmeden piyasanın yükselmeyeceğine inanan Cowen, “Dolayısıyla bu, Ethereum’un yılın ikinci yarısında nasıl bir performans göstereceğini düşünürken insanların göz önünde tutması gerektiğini düşündüğüm bir şey. Benim tahminim, yukarı yönde sürekli bir hareket görülmeden önce aşağı yönde bir hareket daha görüleceği yönünde. Gerçek şu ki, QE dönemine geri dönene kadar yeni zirvelere doğru sürekli bir hareket beklemiyorum. Ve bu noktaya geri dönene kadar, bu hareketlerin sonunda soluklaşacağını düşünüyorum. Oldukça volatil olduğunu biliyorum.” dedi.

  “Bitcoin Hakimiyetini Takip Edin”

  Bitcoin’in toparlanma döneminde daha iyi performans gösterdiğini söyleyen Cowen, altcoin’lerin BTC’den daha fazla sönebileceğini söylüyor. BTC hakimiyetinin yükselişi ile bu durumun takip edebileceğini anlatan Cowen, “Bitcoin’in toparlanma döneminde altcoin piyasasındaki heyecanın Bitcoin‘e kıyasla çok daha çabuk sönebileceğini unutmamak gerekir. Bitcoin’in hakimiyeti yavaş yavaş yükselmeye devam ettikçe bunun yansımasını da görüyorsunuz.” ifadeleri ile durumu özetledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle