BTC gözünü bu seviyeye dikti! Uzmanlardan BTC analizi

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatının rekor tazelemesi kısa sürede birçok tasfiyeye yol açtı. Swissblock analistleri, tasfiyelere rağmen çabuk toparlayan BTC’de yükselişin devam edeceğini ve hedef seviyeyi açıkladı.

  Geçtiğimiz günlerde tüm zamanların en yüksek seviyesini test eden BTC’de yükseliş trendi sürüyor. BTC’nin 69 bin dolarlı seviyelere ulaşması, piyasada çok kısa sürede büyük tasfiyelere neden olmuştu. Kâr satışlarına panik satışlarının eklenmesiyle birlikte BTC fiyatı 59 bin dolara kadar gerilemişti.

  Tecrübeli kripto para uzmanlarına göre bu gerileme, BTC’de yükseliş bekleyenler için çok iyi oldu. Kripto analitik firması Swissblock tarafından yayınlanan raporda BTC’nin sadece 1 gün sonra 67 bin dolara kadar yükselmesi, yeni bir rekorun habercisi olabilir. En büyük kripto para biriminin sert satışlara rağmen kısa sürede toparlaması, yükselişin devam edeceğine işaret ediyor.

  BTC’de Yeni Hedef 76 Bin Dolar Seviyesi

  Swissblock analistleri, sert satış dalgasında BTC’nin 59 bin – 62 bin dolar fiyat aralığını başarılı bir şekilde savunduğuna dikkat çekti. Tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkmadan önce bir hafta bu seviyede yatay hareket eden BTC böylelikle kendine güçlü bir destek buldu. Uzmanlara göre BTC’nin bir haftalık konsolide olduğu seviyeden kayıplarını geri alması, 76 bin doları hedefleyen yükseliş trendinin gücünü gösteriyor.

  QCP Capital analistleri, BTC’nin yakın zamanda yeni rekorlar deneyeceğini iddia etti. Dün paylaşılan raporda “Düşüş çok hızlı ve agresif gerçekleşti, böylece 60 bin doların iyi bir destek seviyesi olduğunu kanıtladı. Kaldıracın bir kısmı tasfiye edildikten sonra yükseliş yolunun önü açılmış gözüküyor" ifadeleri yer aldı.

  ETF Yatırımcısı Düşüşü Alım Fırsatı Yaptı

  Öte yandan ABD’de işlem gören spot BTC ETF’leri, kâr satışlarına rağmen büyük girişler görmeye devam ediyor. Analistler, bu gelişmeyi ETF yatırımcısının düşüşten etkilenmediği ve tam tersine alım fırsatını değerlendirdikleri şeklinde yorumladı.

  Bitmex Research tarafından paylaşılan raporda spot BTC ETF’lerinin 11 Ocak’ta işlemlere başladığı tarihten bu yana en büyük günlük yatırım aldıkları vurgulandı. BlackRock’ın IBIT fonu bir günde 788 milyon dolarlık giriş alırken, buna karşılık olarak 12 bin 600 BTC alımı yapıldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle