BTC 40 bin dolara kadar gerileyebilir - Pankaj Balani

  Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani, 11 Mayıs Salı günü Bloomberg’e çeşitli açıklamalarda bulundu. Balani, daha yükseklerdeki destek seviyelerinin çalışmaması durumunda Bitcoin’in (BTC) 40 bin dolara kadar gerileyebileceğini öne sürdü. Balani BTC/USD paritesindeki bu olası düşüşe karşı yatırımcıları uyardı.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 4 Nisan tarihinde 64 bin 895 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Ardından Nisan ayında yaşanan gelişmelere bağlı olarak Bitcoin sert düşüşler yaşadı ve geçtiğimiz ay 50 bin doların altına sarktı. Ardından Bitcoin toparlandı ve Mayıs ayında yeniden 59 bin dolar seviyesinin üzerini test etti. Ancak BTC bu bölgede en azından kısa vadede kalıcı olamadı. Son haftalarda 52 bin dolar ile 59 bin dolar aralığında hareket eden Bitcoin için önemli bir uyarı geldi. Dijital varlık türev borsası Delta Exchange’in CEO’su Pankaj Balani, BTC’de olası düşüşler için yatırımcıları uyardı.

  Balani’ye Göre Bu Olası Düşüş Neredeyse Tüm Kripto Paraları Etkiler

  Balani, 11 Mayıs Salı günü Bloomberg’e konuştu. Balani açıklamalarında, Bitcoin’in daha üst seviyelerdeki desteklerin çalışmaması durumunda 40 bin dolara kadar gerileyebileceğini öne sürdü. Son haftalarda perde fiyat aralıklarında hareket eden BTC için Balani, boğaların desteğinin 50 bin dolarda bulunduğunu dile getirdi. Balani’ye göre boğalar bu desteğe tutunamazsa, BTC fiyatı 40 bin dolara kadar gerileyebilir.

  Ünlü CEO, böyle bir olası düşüşten tüm kripto para piyasalarının etkileneceğini ifade etti. Balani’ye göre Bitcoin kendisinin işaret ettiği gibi bir düşüş yaşarsa, neredeyse tüm kripto paralar da sert değer kayıpları yaşar. Ancak bazı analistler, bu noktada Balani’nin yanılıyor olabileceğini düşünüyor.

  Balani’nin Yaklaşımı Bazı Analistler İle Ters Düşüyor

  Bazı analistler, Bitcoin veri temelli analizlerinde daha olumlu bir görüntünün ortaya çıktığını ifade ediyor. Analistlere göre Bitcoin’in temel destek seviyesi balina alımları ile 52 bin dolar seviyesinde bulunuyor. Ancak buna rağmen, analistler Bitcoin’in 58 bin dolar desteğine tutunamamasının, 52 bin dolar desteği için de soru işaretleri doğurduğunu düşünüyor.

  Bir diğer yandan bir kesim ise borsaların emir defterinde desteğin 50 bin dolarda oluştuğunu ifade ediyor. Yani bu durumda aslında 52 bin dolar ve 50 bin dolar seviyeleri, analistlere göre destek noktaları olarak takip edilebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle