Bitcoin’de devasa düşüşler gelebilir

  Kripto para piyasasında yaşanan sert düşüşün ardından analistler Bitcoin’in son rallisi ile ilgili görüşlerini açıklıyor. Lider kripto paranın bu sefer farklı bir düzeltme yaşadığını iddia eden kripto para uzmanları, gerilemenin devam etmesini bekliyor.

  Kripto para piyasası bugün beklenmedik bir gerileme ile karşı karşıya kaldı. Başta lider kripto para birimi Bitcoin olmak üzere, altcoinlerde de sert düzeltmeler meydana geldi. Bu gerileme ile Bitcoin uzun zaman sonra 50 bin doların altına düştü. Düşüş eğilimine direnç göstermeye çalışan altcoinlerde de sert düzeltmeler yaşanırken, analistler ise piyasanın durumu ve Bitcoin’in hareketliliği ile ilgili görüşlerini paylaşmaya başladı.

  ABD Başkanı Joe Biden’in yeni vergi düzenlemeleri ile ilgili meclise sunması beklenen tasarını  kripto para piyasasındaki gerilemeyi tetiklediği düşünülüyor. Biden’in milyonerlerden yüzde 43.4’e varan vergi alacağının iddia edilmesi üzerine Bitcoin balinalarının satışa başladığı düşünülüyor. Bu gelişmelerin etkisi ile gerileme yaşayan Bitcoin’in bu kez önceki rallilerde olduğu gibi hızlı şekilde toparlanamayacağına yönelik bir algı oluştu. Analistle Bitcoin’deki gerilemenin devam etmesini bekliyor.

  Pankaj Balani: Bitcoin bu rallide dezavantajlı durumda 

  Lider kripto para birimi Bitcoin, volatilitesi yüksek bir varlık ve sık sık fiyat gerilemesi ile karşı karşıya kalıyor. Yaşadığı düzeltmelerin ardından kısa sürede yükselişe geçen Bitcoin’in bu rallisinde ise durumun farklı olduğu iddia edildi.

  Delta Exchange CEO’su Pankaj Balani Bitcoin’in fiyat gerilemesi ile ilgili değerlendirmesinde, kripto paranın uzun zamandan beri ilk kez 50 günlük ortalamanın altına düştüğünü belirtti. Bitcoin için 50 günlük ortalamanın kritik olduğunu belirten ünlü isim lider kripto paranın bu rallisinde dezavantajlı durumda olduğunu belirtti.

  Oliver Renick: BTC 20 bin doların altına düşebilir

  Bitcoin’in yaşadığı gerileme ile ilgili değerlendirme yapan diğer isim ise Oliver Renick oldu. Bitcoin buharının tükendiğini söyleyen ünlü analist, 2021 yılının başından bu yana devam eden yükselişin son bulduğunu belirtti. Bitcoin’in fiyat düşüşünün devam edeceğini açıklayan Oliver Renick, 20 bin doların altına düşme ihtimalini bile olduğunu açıkladı. Renick lider kripto para için ilk destek seviyesinin ise 45 bin dolar olduğunu belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle